علی تاجرنیا سخنگوی ستاد انتخاباتی مهرعلیزاده شد

شنیده ها

محسن مهرعلیزاده کاندیدای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری علی تاجرنیا را به عنوان سخنگوی ستاد انتخاباتی خود منصوب کرد.

این تصمیم مهرعلیزاده درحالی انجام گرفته شده که چندی پیش صدا و سیما از ورود تاجرنیا به ساختمان این سازمان برای یک برنامه تلویزیونی به عنوان نماینده مهرعلیزاده جلوگیری کرده بود.

علی تاجرنیا زاده ۱۳۴۸ قم ، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی و حزب اتحاد ملت ایران است. او نماینده مردم مشهد در مجلس ششم بوده‌است.

علی تاجرنیا در مجلس ششم جوان‌ترین نماینده مجلس و عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بود و در زمان انتخاب به نمایندگی تنها ۳۰ سال سن داشت. وی متخصص دندانپزشکی است و دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده‌است. وی سال‌ها به عنوان عضو شورای عمومی و مرکزی دفتر تحکیم وحدت فعالیت نموده‌است.

تاجرنیا همچنین به همراه فاطمه حقیقت‌جو و علی‌اکبر موسوی خوئینی و چند نفر از نمایندگان مجلس که سابقه عضویت در دفترتحکیم وحدت را داشتند، برای اولین بار فراکسیون دانشجویی را تشکیل دادند و موثرترین کارشان در این مدت پیگیری اعتراضات دانشجویی ۱۸ تیر ۱۳۷۸ و حوادث پس از آن، اعتراض به برخورد نهادهای امنیتی و غیرمسئول با دانشگاه و جنبش دانشجویی و تحصن به خاطر دستگیری اعضای مرکزی دفتر تحکیم و سایر فعالین دانشجویی و صنفی بود.

او هم چنین از جانبازان جنگ ایران و عراق است. تاجرنیا عضو هیئت مدیره انجمن دندانپزشکان ایران نیز می‌باشد و همچنین طی سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷ نماینده گروه دندانپزشکان ایران در شورایعالی سازمان نظام پزشکی نیز بوده‌است

او که در کمیته صیانت از آراء ستاد میرحسین موسوی عضویت داشت، در جریانات مربوط به اعتراضات مردم ایران به نتایج انتخابات ریاست جمهوری (۱۳۸۸) بازداشت شد. تاجرنیا در دادگاه معترضین اعتراضات ۱۳۸۸ توسط قاضی صلواتی به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و نیز تبلیغ علیه نظام به ۶ سال حبس تعزیری و به دلیل توهین به محمود احمدی‌نژاد به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. او در آذرماه ۱۳۸۹ از زندان آزاد شد.