علی خامنه‌ای: مهدکودک‌ها در ایران به حال خود رها شده‌اند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید مهدکودک‌ها در ایران، «رها» شده‌اند و بر اساس گزارش‌های رسیده به وی، وضعیت آنها «به هیچ وجه خوب نیست.»

علی خامنه‌ای این سخنان را روز سه‌شنبه ۱۱ شهریور در جلسه مجازی با مقام‌های آموزش و پرورش و در سی و چهارمین اجلاس این وزارتخانه بیان کرده است.

او افزوده که «نباید به مهدکودک‌ها نگاه مراکز خدماتی داشت، بلکه {این مراکز} مراکز مهم آموزشی و پرورشی هستند.»

پیش از این نیز چند روحانی از جمله امامان جمعه، شیراز، قم و بجنورد از برنامه‌های برخی مهدکودک‌ها در ایران از جمله رقص و شنا بدون جداسازی کودکان دختر و پسر انتقاد کرده بودند.

حبیب‌الله جان‌نثاری، ‌جانشین پیشین فرمانده یگان‌های ویژه ناجا، هم از منتقدان «وضعیت مهدکودک‌ها» بوده و گفته که «امروز در کودکستان‌های پایتخت کشور دست دختر پنج ساله را در دست پسر بچه قرار می‌دهند و به بهانه جشن موسیقی می‌گذارند و می‌رقصند، آیا این فرهنگ مادر شهیدی است که فرزندنش را در دامن پاک خود بزرگ کرد؟»

رهبر جمهوری اسلامی در این کنفرانس مجازی، همچنین مدعی تلاش «دشمن» برای «نفوذ» در آموزش و پرورش ایران از طریق «سند ۲۰۳۰» شده است.

آقای خامنه‌ای سال ۹۶ هم در یک سخنرانی به صراحت با اجرای سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو در ایران مخالفت کرد و مدعی شد که این سند بین‌الملی «سبک زندگی معیوب و ویرانگر و فاسد غربی» را ترویج می‌کند.

این در حالی است که بخش‌های مهمی از این سند به مسائلی همچون آموزش محیط زیست، برابری جنسیتی و فرصت‌های برابراجتماعی برای زنان و مردان، حقوق بشر، رفع تبعیض از اقلیت‌ها، احترام به تنوع فرهنگی و ترویج آموزش بین فرهنگی، کنار گذاشتن گفتمان هویتی بسته، تربیت نسل جدید با نگاه شهروند جهانی، فرهنگ صلح و عدم خشونت می‌پردازد.

One thought on “علی خامنه‌ای: مهدکودک‌ها در ایران به حال خود رها شده‌اند

  • شهریور ۱۲, ۱۳۹۹ در t ۷:۰۱ ق٫ظ
    Permalink

    به زودی هم باید بفرمایند رحم زنها هم به حال خود رها شده اند و یک روحانی بگمارید تا از مجاری قانونی جنین را ارشاد نماید مبادا تفکر ضد ولایی بنماید

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.