علی خامنه ای باز هم رکورد را شکست ، برای ثبت در کتاب گینس! / یادداشت

✍️رحیم قمیشی

چند روز پیش در دوبلین پایتخت ایرلند، وضعیت فوق‌العاده اعلام شد. دو مسافر خارجی که باید ۱۴ روز را در هتل به عنوان دوره قرنطینه سپری می‌کردند، بدون اجازه و مخفیانه وارد شهر شده بودند!

آن دو مسافر کرونا نداشتند ولی طبق قانون باید دو هفته در قرنطینه می‌مامدند تا اگر ویروس نهفته‌ای هم داشته باشند خودش را نشان دهد و جان مردم ایرلند به خطر نیفتد.

همان روز سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد طی ردگیری صورت گرفته روز گذشته‌ (هشتم فروردین ماه) بیشتر از هشت هزار بیمار کرونایی در کشور به سفر رفته‌اند!

چه برخوردی با آنها صورت گرفت؟ چه اقدامی برای تکرار نشدن آن به عمل آمد؟ نیروی انتظامی در این خصوص چه تدبیری اندیشید؟ سپاه و ارتش چه؟
نمی‌دانم چرا گینس این عظمت خلافکاری را در کتاب رکوردهای خود ثبت نمی‌کند. واقعا نمی‌دانم!

ما نهاده‌های دامی را با ارز چهار هزار تومانی در اختیار مرغداری‌ها قرار می‌دهیم، بعد برای مرغ چهل هزار تومانی ملت باید در صف بایستند!
کسی نهاده‌های چهار هزار تومانی را می‌دزدد و همان‌ها را شش برابر قیمت به مرغداری‌ها می‌فروشد؟ کسی مرغ بیست هزار تومانی را می‌خرد و چهل هزار تومان به ملت بدبخت می‌فروشد؟

کسانی با حقوق دو میلیونی باید مرغ را چهل هزار تومان، یعنی گران‌تر از قیمت جهانی‌اش بخرند؟ کسی چه می‌داند.

برای آقایان چه اهمیتی دارد، فعلا مهم وضع یمن است و لبنان…
نمی‌دانم چرا گینس نمی‌آید اینها را در کتاب رکوردهایش ثبت کند؟
رکورد خلاف و دزدی در جهان!

دوست جانبازم از قم به همراه یکی از بزرگان دینی آمده بود تهران، آن بزرگ آشنایی قدیمی با یکی از معاونین قوه قضاییه داشته بود، آمده بود تا گزارشی از دزدی ۵ میلیارد تومانی از بیت‌المال را بدهد. می‌گفت مقام قضایی همین‌که موضوع را شنید پوزخندی زد و گفت ما فرصت رسیدگی به دزدی‌های صد میلیاردی و هزار میلیاردی را نداریم، آن‌وقت تو اینهمه وقت مرا گرفته‌ای برای یک دزدی ۵ میلیاردی!

واقعا گینس اینها را نمی‌شنود؟ اینها را‌ ثبت نمی‌کند؟!

پریشب حال یکی از بستگان ما خوب نبود و ما مجبور شدیم تا ساعت ۱۲ نیمه شب نزدشان بمانیم تا نگرانی ما رفع شود.

وقتی می‌خواستیم برگردیم خانه از پسرم پرسیدم الان با کجا باید هماهنگ کنیم تا بگوییم چه ضرورتی بوده، و اجازه دهد نیمه شب بدون جریمه برگردیم خانه؟

پسرم خندید و گفت راه بیفتیم تا در مسیر بگویم! راه افتادیم. بیشتر از هزار ماشین در مسیر ما در حال چرخیدن در خیابان‌ها بودند، اصلا ترافیک بود!

ماموران پلیس هم در مسیر، اصلا نمی‌پرسیدند چرا در ساعات منع تردد آمده‌ایم بیرون!

چشم‌های من از حدقه بیرون می‌آمد از این حجم بی‌قانونی، و دیگران به من می‌خندیدند!

گینس هم که نبود تا این را ثبتش کند.

البته می‌دانم اگر به جای آن بیماران کرونایی که سفر رفته بودند، اگر به جای آن دزد ۵ میلیاردی، اگر به جای آن شبکه فساد تولید و توزیع مرغ، اگر به‌جای آن تردد کنده‌ها در ساعات ممنوعیت، کسی گزارش داده بود خانمی بدون روسری بیرون آمده، کسی گفته فلان مقام عالیرتبه نظرش اشتباه است، کسی پرسیده بود پس کو آن وعده‌ها که داده بودید، کسی نوشته خسته شدیم از این حجم تخلف مسئولین و ناکارآمدی آنها، همه بشدت فعال می‌شدند تا او را پیدا کنند و به سزای عملش برسانند!

همه نیروها، و نوچه‌هایشان…

یعنی واقعا امام زمان منتظر است ببیند چه تعداد از مردم ما در انتخابات شرکت می‌کنند و ببن گزینه‌های شورای نگهبان به همانی که مقامات می‌گویند رای می‌دهند، تا ظهور کند؟! نمی‌رود دوبلین؟ نمی‌رود کشورهای آرام و زیبا، نمی‌رود کشورهایی که قانون حرمت دارد، می‌آید ایران…

من نمی‌دانم کتاب گینس چرا نماینده‌ای در ایران تعیین نمی‌کند تا ببیند چطور رکوردهای دزدی، بی‌قانونی، اختلاس، ناکارامدی، بی‌خیالی مقامات، بی‌توجهی به وضع مردم، در جهان دارد شکسته می‌شود.

چطور همه چیز به بازی گرفته می‌شود، و هنوز مقامات به فکر انتخاباتند، به فکر گزینه نظامی یا غیر نظامی، به فکر انتخاب نشدن یک غیر خودی..‌

لطفا نظام حاکمیتی علی خامنه ای را در کتاب‌های گینس ثبت کنید.

مطمئنم در جهان دیگر تکرار نخواهد شد!