عمر چلیک: یونان همانند یک راهزن دریایی در مدیترانه شرقی است

پایگاه خبری / تحلیلی نگامعمر چلیک: دولت یونان امروز همانند یک راهزن دریایی در مدیترانه شرقی بوده و به اقداماتی فراتر از حد و توانش دست می‌زند.

به گزارش ت رت فارسی، عمر چلیک سخنگوی حزب عدالت و توسعه در گفتگو با خبرنگاران پس از پایان جلسه شورای مرکزی این حزب در آنکارا، درباره تحولات اخیر مدیترانه شرقی اظهار داشت: دولت یونان امروز همانند یک راهزن دریایی در مدیترانه شرقی بوده و به اقداماتی فراتر از حد و توانش دست می‌زند.

چلیک درباره فعالیت‌های اکتشافی ترکیه در مدیترانه شرقی تصریح کرد: فعالیت‌ها (در مدیترانه شرقی) در داخل مرزهای فلات قاره و محدوده دریایی خودمان ادامه داشته و این ارتباطی به یونان ندارد. یونان اگر به دنبال طرف قابل اعتمادی است٬ بهتر از ترکیه نخواهد یافت.

سخنگوی حزب عدالت و توسعه همچنین ادامه داد: تاکید می‌کنیم که درباره موضوعات مربوط به قلمرو دریایی (وطن آبی) خود شوخی نداریم و عذر اقداماتی که نیاز به عذرخواهی داشته باشد را نخواهیم پذیرفت.

چلیک تصریح کرد: اعزام هواپیماهای رافائل و برگزاری مانور نظامی با قبرس جنوبی هیچ نفعی برای فرانسه در پی نخواهد داشت. نتیجه روند سیاسی فعلی شکستی سنگین برای دولت یونان خواهد بود.