عملیات موفق «عقاب‌های زاگرس»؛ عضو سپاه پاسداران در مهاباد ترور شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام«عقاب‌های زاگرس»، یک گروه مسلح مخالف جمهوری اسلامی ایران در کردستان، اعلام کرده است طاهر پوردانات، از اعضای سپاه پاسداران ایران در مهاباد کشته شده است.

به گزارش رادیو زمانه، بر اساس گزارش‌هایی که در رسانه‌های نزدیک به احزاب کُردی منتشر شده است، پوردانات سه روز قبل یعنی در چهارم شهریور در مقابل منزلش «هدف گلوله قرار گرفت» و ششم شهریور «در یکی از بیمارستان‌های ارومیه در اثر شدت جراحات جانش را از دست داد».

عارف خدرلو، فرماندار مهاباد خبر کشته شدن پوردانات را تایید کرده و کشته شدن او را به اعضای گروه‌هایی که به گفته او «تروریستی» هستند، نسبت داده است. او گفته «موضوع به طور جدی از سوی نیروهای امنیتی در حال پیگیری است»به گفته فرماندار مهاباد، طاهر پور دانات «فرمانده حوزه بسیج روستای کوسه کهریز از توابع شهرستان مهاباد» بود.

گروه «عقاب‌های زاگرس» که مسئولیت این حمله را پذیرفته‌اند پیش از این نیز به مواضع و نیروهای سپاه پاسداران در کردستان حمله کرده و در یک حمله هفت تن از اعضای سپاه پاسداران را کشته بودند. سپاه پاسداران جمهوری اسلامی که به صورت رسمی کنترل مرزهای شرقی و غربی ایران را در اختیار دارد در سال‌های اخیر بارها به مقر احزاب کردستانی در اقلیم کردستان عراق حمله کرده است.

سال گذشته برخی منابع نزدیک به احزاب کردستانی از مذاکره میان چند حزب کردستانی مخالف جمهوری اسلامی با نمایندگان این رژیم خبر دادند. این مذاکرات اما ادامه نیافت. جمهوری اسلامی ایران اخیراً از عراق خواسته است مانع حضور احزاب مخالف جمهوری اسلامی در اقلیم کردستان عراق شود.