عیسی کلانتری: خبرنگاران مزخرف می‌گویند؛ همیشه همینطوری می‌نشینم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_عیسی کلانتری، معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست انتقادها درباره نحوه نشستن خود در حضور خبرنگاران حادثه دیده در سانحه واژگونی اتوبوس را مزخرف خوانده و گفته است من همیشه همین طور می‌نشینم.

در روز دوم تیر و در پی حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران حوزه محیط زیست که به مرگ دو نفر از آن‌ها انجامید، عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست به هتل محل اقامت ایشان رفت.

با این حال، طرز نشستن رئیس سازمان محیط زیست در مقابل زنان خبرنگاری که درباره حادثه دیدگان واژگونی اتوبوس سخن می‌کفتند، با واکنش گسترده و انتقاد کاربران شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد.

عیسی کلانتری در پاسخ به این انتقادها به خبرنگار امتداد نیوز گفت: «این‌ حرف‌های مزخرف را بعضی همکاران شما در می‌آورند. نحوه نشستن من مثلا چطور بود؟ نحوه نشستن همیشگی من، همینطور است. چه عذرخواهی؟ برای چه؟ چه اتفاقی افتاده که عذرخواهی کنیم؟»

کلانتری در گفتگو با امتداد همچنین استفاده از اتوبوس دارای نقص فنی برای انتقال خبرنگاران را رد کرد و افزود: «هر ماشینی که معاینه فنی داشته باشد، بیمه داشته باشد، مجاز است. راننده آن اتوبوس هم مربوط به شرکت اروم سیر بوده و پلیس راه نیز برای آن ساعت زده است. اتفاق افتاده و متاسفانه اتفاق بدی هم افتاده.»

این اظهارات در حالی از سوی رییس سازمان محیط زیست ایران مطرح می‌شود که تقریبا همه خبرنگاران جان به در برده از این حادثه گفته‌اند که اتوبوس با اشکال فنی جدی روبه‌رو بوده است. از ترمز بریده خودرو که به جای آن راننده از دنده استفاده می‌کرده تا نداشتن کمربند ایمنی که به پرت شدن ریحانه یاسینی به بیرون اتوبوس و گیر کردن بدن او زیر چرخ‌های اتوبوس منجر شده است.

رئیس سازمان محیط زیست در پاسخ به این سوال که چگونه یک ماشین تحت اجاره کارخانه سیمان در اختیار سازمان محیط زیست قرار گرفته، اظهار داشت: ببینید! کارخانجات کمک می‌کنند. این ماشین، استاندارد بوده است. این‌ها از کارخانه سیمان این ماشین را خواسته بودند. چون ماشینی بود که در سفر آقای جهانگیری هم از همین وسیله استفاده شد. راننده هم به منطقه آشنا بود.

رییس سازمان محیط زیست همچنین مدعی شد که این خبرنگاران خواهان حرکت سریع‌تر اتوبوس بوده‌اند اما راننده به آن‌ها گفته است که در این جاده‌ها نمی‌شود تندتر از این رفت.

اتوبوس حامل تعدادی از خبرنگاران حوزه محیط ‌زیست که برای بازدید از تونل «کانی سیب» به استان آذربایجان غربی سفر کرده بودند، در روز چهارشنبه دوم تیر در نزدیکی شهرستان «نقده» واژگون شد. «مهشاد کریمی»، خبرنگار «ایسنا» و «ریحانه یاسینی»، خبرنگار «ایرنا» در این حادثه جان باختند.