غنی: انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به صورت شفاف برگزار می‌شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرئیس جمهوری افغانستان در دیدار با نخست‌وزیر انگلستان گفت که انتخابات ریاست جمهوری در کشورش به صورت شفاف برگزار خواهد شد

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان و ترزا می، نخست‌وزیر انگلستان شامگاه روز گذشته دیدار و در باره روند صلح، انتخابات ریاست‌جمهوری و تقویت نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان بحث و گفت وگو کردند.

دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری افغانستان امروز سه شنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که غنی گفته است انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان در زمان مشخص شده به‌ صورت شفاف برگزار می‌شود.

وی در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت های لندن، نقش انگلستان را در ایجاد اجماع منطقه ای در پیوند با روند صلح افغانستان مهم ارزیابی کرد.

بر اساس این گزارش، نخست وزیر انگلستان نیز گفت: لندن علاوه بر پشتیبانی از روند صلح به رهبری افغان‌ها، برای ایجاد اجماع منطقه ای در فرایند صلح افغانستان تلاش خواهد کرد.

وی افزود: انگلستان از برگزاری انتخابات شفاف و سراسری در افغانستان حمایت کرده و همچنان به همکاری و تعهداتش در قبال نیروهای امنیتی و دفاعی افغان ادامه می دهد.

رئیس‌جمهور افغانستان همچنین با خانم پینی موردانت، وزیر دفاع انگلستان نیز دیدار و دو طرف در رابطه با کمک و تجهیز نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تبادل نظر کردند.

گفتنی است غنی روز یکشنبه هفته جاری به دعوت رسمی دولت انگلستان در راس یک هیات عالی رتبه دولتی عازم لندن شد.