فاطمه قاسم‌پور، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی : سیاست دولت در موضوع زنان و خانواده، گفتاردرمانی است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه‌ فراکسیون زنان و خانواده با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: دولت در موضوع زنان و خانواده، به مثابه موضوعات دیگر با سیاست گفتاردرمانی پیش می‌رود.

به گزارش ایسنا ، فاطمه قاسم‌پور در صفحه رسمی توییتر خود نوشت: «بی‌توجهی به سیاست‌های کلی خانواده و جمعیت، عدم انجام وظایف دستگاهی مربوط به زنان سرپرست خانوار، بی‌توجهی به تشکیل ستاد ملی زن و خانواده، معطل ماندن لایحه صیانت از زنان و… نشان می دهد که این دولت در موضوع زنان وخانواده، به مثابه موضوعات دیگر با سیاست گفتاردرمانی پیش می‌رود.

الان بیش از یک سال است که لایحه تأمین امنیت زنان از قوه قضاییه به معاونت امور زنان رفته و به مجلس نرسیده است. این در حالی است که اهمیت این لایحه برای تمام کارشناسان و فعالان حوزه زنان محرز بوده و می‌تواند بخشی از مسائل زنان را مرتفع سازد.

‏چندی پیش جلسه‌ فراکسیون زنان و خانواده با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شده بود که در آن جلسه نمایندگان انتقاداتی را نسبت به عملکرد معاونت امور زنان مطرح و خانم ابتکار هم توضیحاتی را عنوان کرد.

توضیحات معاونت امور زنان قانع‌کننده نبود و ابهامات و انتقادات فراوانی درباره فعالیت‌های این معاونت در عمل به تکالیف خود در سیاست‌های کلی خانواده، سیاست‌های کلی جمعیت و قانون برنامه ششم توسعه وجود دارد، این جلسه را برگزار کردیم تا این مباحث به دولت منتقل شده و دولت پاسخ‌گو باشد.

‏همچنین برای گوشزد این موارد، در جلسه با معاون پارلمانی رییس جمهور در فراکسیون زنان اعلام کردیم که مجلس با تمام ابزارها و ظرفیت های خود پیگیر سیاست‌های کلی نظام و تکالیف برنامه ای در حوزه زنان است»