فایز السراج : به عنوان یک دولت قانونی حق امضا قرارداد با دیگر کشورها را دارا می باشند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامسراج در خلال دیدار با مقامات اتحادیه اروپا در بروکسل، گفتگویی نیز با خبرگزاری آناتولی انجام داد

فایز السراج رئیس شورای دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد به عنوان یک دولت قانونی حق امضا قرارداد با دیگر کشورها را دارا می باشند.

سراج در خلال دیدار با مقامات اتحادیه اروپا در بروکسل، گفتگویی نیز با خبرگزاری آناتولی انجام داد.

شراج با بیان اینکه گفتگوهای پر ثمری با مقاماتی چون دیوید ساسولی رئیس پارلمان اروپا، جوزپ بورل نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی و هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان انجام داده است گفت:

“خواستار پایان بخشی فوری به آلام مردم لیبی شدیم”.

سراج با اشاره به اینکه “نمی خواهیم لیبی صحنه جنگهای نیابتی و تنش باشد” تاکید کرد، جامعه جهانی باید برای پایان بخشی به مشکلات موجود کشور و حملات به طرابلس مقر دولت قانونی قبول مسئولیت کند.

سراج:

“موضوع روشن است، طرف مهاجم خلیفه حفتر و به دولت قانونی که از سوی جهان به رسمیت شناحته شده حمله می کند. دولت نیز به شکل قانونی از خود دفاع می کند. این دولت برای دفاع از خود حق عقد توافق با همه طرفین را دارد”.

وی در جواب سوالی در مورد یادداشت تفاهم  و قرارداد همکاری نظامی امضا شده با ترکیه گفت:

“به عنوان یک دولت قانونی، حق امضا قراداد با هر کشوری را داریم. این حق را داریم زیرا سازمان ملل ما را به رسمیت می شناسد. این قراداد را نه به صورت مخفیانه بلکه به شکلی علنی امضا کردیم. برعکس طرف مقابل از روسیه مزدور و یا از سودان جنجویت و یا مخالفانی از کشور چاد نیاوردیم. با هواپیمای آورده شده از کشورهای منطقه و یا دنیا به روی مردم بمب نریختیم. همه فعالیتهای ما علنی است و حق دفاع از خود را داریم. کسی قادر به ورود به طرابلس نخواهد بود”.