فتنه ی عماریون

✍️حسین فرزین

نامه آیت الله خوئینی ها به رهبری نقش ضربه پتک را برای آن ها که در سه دهه گذشته گام به گام حکومت و نظام را قبضه کردند داشت.

بازتاب این نامه هم چنان ادامه دارد و نوبت رسیده است به امام جمعه ها و شماری از اعضای مجلس خبرگان که در مقام دفاع از رهبر و سیاست های سه دهه گذشته برخیزند و نامه خوئینی ها را زیر ضربه بگیرند و حتی زمینه برخورد با خود او را فراهم کنند.

همه آن ها می دانند که هر تحول و خانه تکانی در نظام برای جلوگیری از تعمیق بیشتر بحران و سرعت بیشتر فاصله گیری مردم از حکومت به معنای بازنشستگی و از صحنه خارج شدن و ای بسا محاکمه آنها را در پی خواهد داشت و به همین دلیل چنین شتابزده با حمله به خوئینی ها و نامه او، در حقیقت به دفاع از خود برخاسته اند و بسیار هم شتابزده چنین کرده اند.

یکی از دسته بندی ها سهیم در ایجاد حوادث فاجعه بار در سالهای پس از رئیس جمهور شدن احمدی نژاد گروه “عماریون” است.

این گروه را مهدی طائب برادر حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه بنیانگذاری و رهبری می کند. حمله به سفارت انگلستان و حمله به سفارت عربستان در تهران و آتش زدن آن و از نمونه فعالیت های به غایت مشکوک آنهاست.

حالا همین گروه می کوشد یک تظاهراتی علیه خوئینی ها در قم راه اندازی کند و حتی زمینه محاکمه او را فراهم کند. نمونه ای از این تلاش را در سایت عماریون می بینید و می خوانید.

یک نکته مهم دیگر هم در این تلاش پنهان است که نباید از آن غافل شد. این نکته آنست که آن ها بموجب همین نوشته ای که می خوانید بیمناکند که در قم شماری از روحانیون و حتی مراجع به حمایت از خوئینی ها و متن نامه او خطاب به رهبر برخیزند و به همین دلیل پیشدستی کرده و عملا آنها را تهدید به خلع مرجعیت و محاکمه کرده اند. باچه پشتونه ای یک گروه می تواند در این حد فعالیت کند؟جز وابستگی به کانون قدرت؟،

قضاوت با شما.

One thought on “فتنه ی عماریون

  • تیر ۱۳, ۱۳۹۹ در t ۱۱:۱۶ ق٫ظ
    Permalink

    از چهل سال انقلاب بیش از سی و دو سال ان دردست جریان غربگدابود البته تا ۱۴۰۰ یه مروری بکنید اگه برات سخته مینویسم دولت موقت وبنی صدر حدود دوسال دولت موسوی ۸سال دولت رفسنجانی ۸سال دولت خاتمی ۸سال حالاهم دولت ۸سال روحانی تاسال ۱۴۰۰این ازدولتها مجلس ۸سال رفسنجانی ۸سال کروبی ۸سال نوری ۱۲سال لاریجانی مجلس ششم ودهم هم که کلا دست جریان غربگدابود اونوقت عقلت چی میگه؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.