فخرالدین آلتون: رژیم اسد به قتل عام غیرنظامیان ادامه می دهد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامفخرالدین آلتون رئیس دفتر اطلاعات ریاست جمهوری ترکیه: در چهارچوب مفاد توافق سوچی، در خارج ساختن نیروهای رژیم از منطقه برجهای دیده بانی ترکیه در ادلب تا آخر ماه جاری مصمم می باشد

فخرالدین آلتون رئیس دفتر اطلاعات ریاست جمهوری ترکیه اعلام داشت، ترکیه در چهارچوب مفاد توافق سوچی، در خارج ساختن نیروهای رژیم از منطقه برجهای دیده بانی ترکیه در ادلب تا آخر ماه جاری مصمم می باشد.

آلتون از طریق حساب توییتر خود اظهار داشت، رژیم اسد به قتل عام غیرنظامیان ادامه داده، فقط متاسفانه سازمان حقوق بشر و آنهایی که از حقوق غیرنظامیان معصوم و بیگناه دم می زنند، در مقابل این وضعیت خاموش مانده اند.

آلتون ابراز داشت، گفتن اینکه وضعیت مذکور نگران کننده می باشد، کافی نبوده و ترکیه نظاره گر  این قتل عام ها نخواهد بود.

فخرالدین آلتون با تاکید براینکه، هدف از حملات علیه غیرنظامیان، کوچاندن آنها به نزدیکیهای مرز ترکیه و تخلیه منطقه بمنظور کنترل آسان آن می باشد، گفت، نمی توانیم به آمدن صدها هزار غیرنظامی به مرزهایمان اجازه بدهیم. بنابه ضرورت توافقهایمان با همتایان خود به اندازه کافی صبر کردیم. توافق ذیربط با مناطق عاری از درگیری نادیده گرفته شده و رژیم نیز اکنون سربازانمان را مورد هدف قرار می دهد. در چهارچوب مفاد توافق سوچی، در خارج ساختن نیروهای رژیم از منطقه برجهای دیده بانی ترکیه در ادلب تا آخر ماه جاری مصمم می باشیم. برای تحقق بخشیدن به این امر نیز نیروهایمان را از هوا و زمین وارد عمل خواهیم کرد. به هیچ حمله ای مسامحه نشان نخواهیم داد. همانطوریکه آقای رئیس جمهور نیز گفتند، به ایجاد مزاحمت از سوی رژیم برای نیروهایمان، پاسخ شدیدی خواهیم داد.

آلتون در ادامه افزود، مبارزه رهایی و آزادی ملت سوریه از مسئله بقا و امنیت ملی ترکیه جدا نمی باشد.