فخر الدین آلتون : ناتو باید از مبارزه ما بر علیه سازمانهای تروریستی حمایت کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامآلتون از حساب توییتر خود پیامی در رابطه با اجلاس سران ناتو در لندن به اشتراک گذاشت

فخرالدین آلتون رئیس دفتر ارتباطاتی نهاد ریاست جمهوری ترکیه از حساب توییتر خود پیرامون اجلاس سران ناتو در لندن که هیئتی از ترکیه به ریاست رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه نیز در آن حضور یافت، پیامی به اشتراک گذاشت.

آلتون ضمن اشاره به اینکه ترکیه با مدیریت بحران پناهجویان و مبارزه با سازمان تروریستی داعش کشوری است که بیشترین منافع را برای پیمان آتلانتیک شمالی ” ناتو ” فراهم کرده است اعلام داشت : هم پیمانان ناتو نیز باید از ترکیه در مبارزه با سازمانهای تروریستی حمایت کنند.

رئیس دفتر ارتباطاتی نهاد ریاست جمهوری ترکیه در ادامه تاکید کرد : خواست ترکیه بسیار واضح و روشن است. چطور که ما با مدیریت بحران پناهندگان و مبارزه با سازمان تروریستی داعش ، در موقعیت کشور بیشترین یاری کننده به ناتو قرار گرفته و از امنیت هم پیمانان مان حمایت می کنیم ، هم پیمانان مان در ناتو نیز باید از ما در مبارزه با تروریسم پشتیبانی کنند.

فخرالدین آلتون ضمن تاکید بر اینکه هم پیمانان ترکیه در ناتو با پایان دادن به حمایت از سازمان تروریستی ” PKK/YPG/PYD ” باید وظایف خود را بجای آورند اعلام داشت : هم پیمانان ما در ناتو با اعاده فتح الله گولن سرکرده سازمان تروریستی فتو عامل کودتای نافرجام ۱۵ ام جولای به ترکیه باید با ما همکاری کنند. نباید اجازه داد تا تروریستها از امکان پناهندگی و کسب یاری ، حمایت از هم پیمانان اروپایی ما برخودار شوند.

آلتون با تاکید بر اینکه ترکیه برای تامین بازگشت صدها هزار پناهنده سوری به کشورهایشان ؛ نیروهای خود را به سوریه اعزام کرده است افزود : از تبدیل یک منطقه بسیار بزرگ به بندری با اطمینان برای تروریستها جلوگیری کردیم. متفقین مان بجای اینکه از تلاش های ما در این زمینه حمایت کنند ، از ما انتقاد کردند. منتقدین از ما گستاخی زیر سوال قرار دادن نگرانی های امنیتی ما و عضویت مان در ناتو را از خود نشان دادند.

رئیس دفتر ارتباطاتی نهاد ریاست جمهوری ترکیه ضمن اشاره به اینکه ترکیه تا به امروز حتی در مقابل جدی ترین خطرات بخاطر حفظ امنیت مشترک بیشترین یاری را به ناتو انجام داده است نوشت : در آینده نیز قصد دادن امتیاز از امنیت ملی خود را نداریم. ترکیه در پی بروز یک بحران انسانی جدی در سوریه درهای خود را بر روی بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار پناهنده سوری باز کرد. برای خدمت به این انسانها بسیاری از منابع خود را بسیج کرده و دهها میلیون دلار هزینه کرد. این در حالیست که متفقین اروپایی ما در قبال این مشکل مهم و بسیار خطیر از یاری به ما کوتاهی می کنند.

فخرالدین آلتون ضمن اشاره به اینکه اجلاس سران ناتو از نظر بررسی این مسائل بشکلی صریح و واقع بینانه فرصتی بسیار مهم فراهم کرده است اظهار داشت : علاوه بر مبارزه ترکیه بر علیه تروریسم بین المللی باید نیازها و نگرانی های امنیتی ترکیه اش نیز مورد قبول قرار گیرد. ناتو تنها و تنها با یک دیالوگ سازنده می تواند تقویت یابد.