فرار دختران عربستانی همچنان ادامه دارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، بعد از رسانه‌ای شدن فرار یک دختر عربستانی و پناهندگی به کانادا یک شبکه آمریکایی از فرار دو دختر دیگر عربستانی از کشورشان خبر داد.

بعد از رسانه‌ای شدن فرار یک دختر عربستانی و پناهندگی به کانادا یک شبکه آمریکایی از فرار دو دختر دیگر عربستانی از این کشور خبر داد.

به گزارش اعتمادآنلاین، شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان در گزارشی در این رابطه خبر داد این دو دختر موفق شدند  در جریان سفر خانوادگی به سریلانکا از آنجا  گریخته و به کشور دیگری پناهنده شوند.

این دو دختر که سی‌ان‌ان برایشان از نام مستعار استفاده کرده و چهره‌هایشان را هم پوشانده است اعلام کردند اطمینان کامل دارند که آینده‌ای در جامعه زن‌ستیز عربستان برایشان وجود ندارد، از این‌رو آنها که یکی ۲۰ و دیگری ۱۸ ساله است تصمیم گرفتند زمانی که به همراه خانواده به سریلانکا سفر کرده بودند با ربودن گذرنامه‌هایشان فرار کرده و سوار بر هواپیمایی شوند که به هنگ‌کنگ می‌رفت تا از آنجا هم به استرالیا بروند. اما مدت ترانزیت آنها که باید در هنگ‌کنگ تنها ۲ ساعت به طور می انجامید به ۵ ماه تبدیل شد.

بر اساس روایت این دو دختر آنها بعد از ورود به هنگ‌کنگ با  دو کارمند عربستانی (کنسول و معاون کنسول عربستان) مواجه شدند که از آنها خواستند فورا سوار بر هواپیمایی شوند که به دبی می‌رفت. آنها اجازه خواستند تا به دستشویی بروند و آنجا تصمیم به فرار مجدد گرفتند و بعد از کش‌وقوس‌های مختلف که ۳ ساعت به طول انجامید از مسئولین هنک‌کنگی خواستند تا در شهر اقامت کنند.

بر اساس روایت این شبکه آمریکایی دقایقی بعد آن پدر وبرادرهایشان هم به هنک‌کنگ رسیدند اما دختران حاضر به ملاقات با آنها نشدند. هم‌اکنون این دو دختر از طریق وکیلشان به دنبال گرفتن ویزای یک کشور امن هستند، به ویژه اینکه دولت عربستان گذرنامه‌های آنها را باطل کرده و دیگر قادر به اقامت در این کشور نیستند.