فرانسه نوه بنیانگذار اخوان‌المسلمین را به اتهام ۹ بار تجاوز جنسی به زنی محاکمه می‌کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ طارق رمضان نوه حسن البنا بنیانگذار گروه اخوان المسلمین روز سه شنبه ۱۷ نوامبر به اتهام ۹ بار تجاوز جنسی به «منیه ربوج» یکی از ده‌ها قربانیان تجاوزات جنسی این مبلغ اسلامی که در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ مرتکب آن شده بود، در یک دادگاهی در پاریس حاضر و اولین جلسه دادرسی و تفهیم اتهام او برگزار شد.

طارق رمضان مبلغ اسلامی ۵۸ ساله که نوه حسن البنا ، بنیانگذار اخوان المسلمین که متهم به تجاوز به پنج زن در فرانسه است روز سه شنبه ساعت ۹ صبح به وقت گرینویچ با همراهی ۵ وکیل در دادگاه حاضر شد.

منیه ربوج ۴۷ ساله که در مارس ۲۰۱۸ علیه رمضان طارق شکایت کرد مدعی است که او هنگامی که به عنوان منشی در یکی از موسسات خیریه طارق رمضان کار می‌کرد، ۹ بار مورد تجاوز جنسی او قرار گرفت.

منیه ربوج گفت طارق رمضان در فاصله زمانی میان اوایل سال ۳۰۱۳ تا ۲۰۱۴ هنگامی که به عنوان منشی دفتر او را همراهی می‌کرد در پاریس، لندن و بروکسل به وی تجاوز کرده است.

طارق رمضان همچنین در ۲۲ اکتبر سال ۲۰۱۸ نیز پس از چند جلسه دادرسی در برابر قاضی تحقیق دادگاهی در فرانسه، به چند مورد ارتکاب جنایت تجاوز جنسی متهم شده بود.

نبیله عثمان، عدی الحماموشی و فیلیپ اوهایون وکلای مدافع طارق رمضان هنگام ترک جلسه بازجویی در دادگاه پاریس گفتند:«هیچ چیز جدیدی» در تحقیقات دو سال گذشته وجود ندارد».

وکلای رمضان افزودند که آنچه اتفاق افتاده یک کیفرخواست تهمت‌های بی اساس و سازماندهی شده برای زمینه سازی دادگاهی دیگر برای آینده است.

وکلای او اظهار داشتند که مشکل ما و دادگاه در ارتباط با اظهارات طارق رمضان در مقابل ادعاهای منیه ربوج نیست بلکه مشکل این خانم و دروغ‌های شاخ دار اوست.

طارق رمضان به جز شکایت منیه ربوج دارای ۴ پرونده دیگر در رابطه با اتهامات مربوط تجاوز جنسی او به زنان و کودکان در فرانسه است که برخی از این پرونده‌ها در سال ۲۰۱۸ در دادگاههای فرانسه بررسی شد.