فردیس رضوانی؛ سوپراسپرت‏‌ ساز مقیم کالیفرنیا

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ فردیس رضوانی در تهران به دنیا آمد و سال ۱۹۸۳ در سن ۹ سالگی، به‌همراه پدر و مادرش برای زندگی به آمریکا مهاجرت کرد.‌ او در جوانی به فعالیت در عرصه طراحی و ساخت خودرو روی آورد و با کمپانی‌های مشهوری هم‌چون استون مارتین و فراری به همکاری پرداخت. در سال ۲۰۰۶، از فروش طرح خود به یک شرکت خودروسازی هلندی، توانست مقداری پول برای توسعه کسب‌وکار شخصی به دست آورد.

سرانجام در سال ۲۰۱۴، رضوانی کمپانی خود را در ایالت کالیفرنیای آمریکا راه‌اندازی کرد. مدل‌هایی هم‌چون رضوانی بیست با طراحی بسیار جذاب و توان فنی مطلوب، رضوانی بیست ایکس به‌عنوان یک سوپرکار خیابانی که ۷۰۰ اسب‌بخار از دل یک پیشرانه ۲۴۰۰ سی‌سی توربوشارژ بیرون می‌کشد، رضوانی تانک به‌عنوان یک شاسی‌بلند آفرودر نظامی با قابلیت استفاده شهری و رضوانی هرکولس ۶X6 که بر مبنای مدل تانک ساخته شده است، از معروف‌ترین محصولات این کمپانی خودروسازی کوچک هستند.

سال ۱۹۹۹ بود که یک کمپانی کوچک در دل منطقه نیومارکت شهر سافولک انگلستان به نام فربد تاسیس شد تا به پشتوانه آن، یکی از خاص‌ترین شرکت‌های سوپراسپرت‌ساز جهان شکل بگیرد.

کمپانی فربد تا سال ۲۰۰۶ با همین نام به کار خود ادامه داد؛ اما از آن به بعد، تصمیم گرفت تحت عنوان آرش فعالیت کند؛ چراکه عزم داشت هم‌چون تیر آرش کمان‌گیر، از چله صنعت خودروسازی رها شود و در ژرفای دل حرفه‌ای‌های این صنعت فرود بیاید.

آرش فربد، جوانی ایرانی‌الاصل بود که تصمیم گرفت به جای آن‌که دل در گرو خودروهای سوپراسپرت معروف ایتالیایی یا آلمانی و بریتانیایی داشته باشد، محصولاتی بسیار خاص را با نام و نشان خود به بازار بفرستد.

عرضه مدل فربد GT در سال ۲۰۰۲، چراغ راهی شد که مسیر آینده کمپانی را روشن کرد. مدل GTS توانست نام این برند را بر سر زبان کارشناسان بیندازد. سال ۲۰۰۹ بود که آرش AF10 بسیار خبرساز شد و نهایتا مدل AF8، به یکی از خاص‌ترین خودروهای سوپراسپرت دست‌ساز جهان تبدیل شد.

جالب است بدانید که مدل AF10 در سال ۲۰۰۹ معرفی شد؛ اما تا سال ۲۰۱۶ روی خط تولید قرار نگرفت؛ زیرا مسئولان این شرکت، توان خروجی اولیه خودرو را که معادل ۵۰۰ اسب‌بخار بود، ناکافی می‌دانستند و در سال ۲۰۱۶ با استفاده از یک سامانه هیبریدی، توان خروجی آن را به قدرت اعجاب‌انگیز ۲۰۸۰ اسب‌بخار ارتقا دادند. مجله تاپ‌گیر، از این محصول به‌عنوان پدیده آن روزهای صنعت خودروی جهان یاد کرد.