فرسودگی ۹۴ درصد بیمارستان‌های تهران و حاشیه پایتخت

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد ۹۴ درصد بیمارستان‌های تهران و حاشیه پایتخت فرسوده هستند.


به گزارش رسانه‌های ایران، کمال تقوی‌نژاد همچنین گفت که شاخص‌های بیمارستانی استان تهران، پایین‌تر از متوسط شاخص‌های کشور است.


وی در جریان افتتاح بیمارستانی در شهرقدس گفت، ۱۲ طرح در حاشیه تهران به بهره‌برداری رسیده و ۲۶ طرح دیگر نیز در حال احداث است.


همزمان قائم مقام وزیر بهداشت ایران نیز در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت درصدی از بیمارستان‌های ایران، به خصوص در تهران، شبیه پلاسکو است.


اشاره او به ساختمان پلاسکو در تهران است که ۳۰ دی ۱۳۹۵ پس از گذشت ۵۴ سال از ساخت آن، بر اثر آتش سوزی و عدم ایمنی کافی فرو ریخت.


ایرج حریرچی افزود، خیلی از بیمارستان‌های ما ۸۰ تا ۱۰۰ ساله هستند و مقاوم‌سازی آنها در مقابل زلزله بیشتر از ساخت بیمارستان جدید هزینه‌بر است.

وزیر بهداشت پیشین ایران، سه سال پیش در مصاحبه با خبرگزاری مجلس، از فرسودگی بیش از ۵۰ درصد بیمارستان‌های تهران خبر داده بود.


حسن قاصی‌زاده هاشمی با بیان این که طول عمر نیمی از بیمارستان‌های تهران بیش از ۵۰ سال است، درباره مقاوم نبودن آنها در برابر زلزله هشدار داده بود.

✍️ دیدگاه شما 🙏