فرمانداری اسلامشهر برای مقابله با معترضان درخواست کمک کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، خبرگزاری ایرنا خبر می‌دهد که مسعود مرسل‌پور، فرماندار اسلامشهر، تأکید می‌کند که برای برخورد با معترضان این شهر «نیاز به کمک‌های استان تهران و استان‌های همجوار وجود دارد.»

در همین حال، به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، روز دوشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران، گفت که «باید از مقام معظم رهبری تشکر کرد که فرمایشات ایشان داروی شفابخشی برای کنترل اغتشاشات شد و مردم در اسلامشهر به کمک نیروهای امنیتی آمدند و مقابل اغتشاشگران ایستادند.»

به خاطر قطع اینترنت و موانع دولتی بر سر راه خبررسانی، گزارش بیشتری از اسلامشهر، واقع در جنوب تهران، مخابره نشده است. پیش از این مقام‌های حکومت تایید کرده بودند که یک نفر در درگیری‌های این شهر کشته شده است.

خبرگزاری میزان روز دوشنبه نوشت که مراجع رسمی اعلام کردند کلیه مدارس شهرستان‌های اسلامشهر و رباط کریم و شهریار فردا تعطیلند،

شهر اسلام‌شهر در فروردین ۱۳۷۴ نیز شاهد درگیری‌های گسترده‌ای به خاطر افزایش ۳۰درصدی کرایه حمل و نقل بود. در جریان آن درگیری‌ها قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران مردم را سرکوب کرد. بر اساس برخی گزارش‌ها در درگیری‌های آن سال، ۵۰ نفر کشته شدند.