فرماندار تهران جلوی پیگرد قضایی قالیباف را گرفت/ نامه عجیب فرهادی درباره مصوبه تحقیق و تفحص از املاک شهرداری

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – شنیده ها

فرماندار تهران همزمان با تغییرات دولت و جابه‌جایی وزیر کشور، در نامه‌ای خطاب به رئیس شورای شهر ششم، خواستار آن شد که مصوبه شورای پنجم با موضوع «تحقیق و تفحص از املاک و مستغلات شهرداری» اجرا نشود!

نامه عیسی فرهادی به معنای آن است که قالیباف و مدیرانش که در این گزارش متخلف شناخته شده‌اند، از پیگرد قضایی در امان خواهند ماند.

عیسی فرهادی پیش از این هم تحقیق و تفحص از تخلفات پرونده رسا تجارت و بنیاد تعاون سپاه را ابطال کرده بود. اما آن زمان گفته بود که هیات تطبیق مصوبات شورای شهر، آن مصوبه را بررسی و رد کرده است.

ولی این بار فرماندار تهران در نامه خود به چمران گفته است که مصوبه شورای شهر پنجم با موضوع تحقیق و تفحص به علت عدم ارسال مستندات قانونی «قابلیت بررسی» در هیات تطبیق نداشته است.

با این حال وی حتی خواستار ارسال مستندات هم نشده و رأسا نتیجه گرفته و دستور داده که این مصوبه اجرا نشود. دستوری که فقط به معنای نجات عیسی شریفی و همدستانش از پیگرد قضایی در این پرونده است.

لازم به ذکر است که عیسی فرهادی در دولت حسن روحانی به عنوان فراندار تهران فعالیت داشته اما رویکرد او عملا در راستای منافع هسته سخت قدرت و اقتداگرایان بوده است ، این نکته بارها از سوی اصلاح طلبان تعذکر داده شد اما هرگز مورد توجه رحمانی فضلی قرار نگرفت.