فرمانده سابق سپاه: شورای نگهبان افراد را بر اساس مبانی فکری‌شان تایید صلاحیت کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، محمدعلی جعفری، فرمانده سابق سپاه، روز دوشنبه از شورای نگهبان خواست که برای تایید صلاحیت افراد «روی مبانی فکری» آنها تمرکز کند.

او در گفت‌وگویی که روز دوشنبه، ۱۸ آذر، از برنامه جهان‌آرا در شبکه تلویزیونی افق وابسته به سپاه منتشر شد علت این خواسته را هماهنگ شدن مدیریت کشور با نگاه رهبر جمهوری اسلامی ذکر کرد که به گفته آقای جعفری «نگاه اسلام ناب» است.

آقای جعفری گفت: «فکر نمی‌کنم شورای نگهبان با این دقت نگاه کند» و از این نهاد خواست که در سنجش خود دقت کند که کسی در این مبانی اشکال نداشته باشد.

فرمانده سابق سپاه با طرح این ادعای غریب که در «کشورهایی که مهد دموکراسی هم هستند باید نگاه فرد با نگاه حکومت بخواند» گفت: «آقایانی که اینجا روی کار می‌آیند ابایی ندارند که بگویند دیدگاه ما با رهبری اختلاف دارد. خوب اگر دیدگاهت اختلاف دارد برای چی آمدی؟»

آقای جعفری که در حال حاضر با حکم رهبر جمهوری اسلامی فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی «بقیه‌الله» را بر عهده دارد، به اعتراض‌های اخیر هم اشاره کرده و گفته است در این اعتراضات « آن چه نگران‌کننده بود، تهدیدات نرم» بود.

احتمالا منظور او از تهدیدات نرم، شبکه‌های اجتماعی است. در جریان اعتراض‌ها، حکومت ایران برای جلوگیری از گسترش اعتراض‌ها و ممانعت از انتشار اخبار سرکوب معترضان، اقدام به قطع اینترنت کرد.

قرارگاه «بقیه‌الله» که سردار جعفری فرماندهی آن را بر عهده دارد، در زمینه جنگ نرم فعالیت دارد ولی تاکنون گزارشی از جزئیات فعالیت‌های آن منتشر نشده است.

One thought on “فرمانده سابق سپاه: شورای نگهبان افراد را بر اساس مبانی فکری‌شان تایید صلاحیت کند

 • آذر ۲۱, ۱۳۹۸ در t ۵:۱۷ ق٫ظ
  Permalink

  Please slap that Russian Chagall who has created, guided, and supported Mullahs in all their anti-Americanism and promoting terror in middle East
  See how pro-Russian Marxists who are acting as Putin’s attack dog are against real opposition and the orientation of Iranian movements in Iran which is anti-Russia and for America
  بزرگ کردن یک رژیم ورشکسته ، یک مذهب الوده به خون و خشونت ، یک دین الوده به ویروس مارکسیسم لنینیسم استبداد زا و متجاوز دخالت گر روسی و امریکا ستیزی و دشمنی بیهوده با اسرائیل ، یک نظامی که با فلج کردن و محدود کردن کامل خودش و با خودزنی دیوانه وار بیشترین خدمت را به روسیه پوتینیستی استکباری ، متجاوز، پطرودلار نموده است به حدی که حتی نظامهایی فاسد مارکسیستی مشابه در جهان هم نتوانسته اند اینقدر خودشان را فدای منافع روسیه کنند بدون دریافت هیچ وجه متقابلی ولو به ان اندازه اندک که رژیم های دوشیده سوریه ، اسیای مرکزی ، کوبا ، کره شمالی از روسیه در ازای خود سوزی و خود نابود سازی از روسیه می گیرند .
  سؤال این است : چرا ؟ چرا یکباره مارکسیست های روسی همزمان اقدام به زاییدن دو مقوله پوچ برای انحراف افکار عمومی داخلی و خارجی کرده اند ؟ اگر جز این است که اینها روسی تر از خامنه ای ، روحانی ، سپاه ، مزدورتر از مزدوران خزیده هستند در ارکان تصمیم گیری ، امنیتی ، نظامی ، که امروز چنان خامنه ای و سپاه و دولت ابدارچی او را مسخ کرده اند که مثل هیپنوتیزم شدگان هفت تیر به دست ، راه میروند و به پای خود و چشم محافظان خود و به برهنگانی که تخت سلطنت لرزان انها را بر پشت خویش حمل میکنند ، شلیک می کنند ، بدون اینکه از خود بپرسند برای کی ؟ برای چی ؟
  ۱) نشاندن شیعه و استکبار شیعی و استبداد شیعی به جای : ولایت فقیه بعثی لنینیستی چه گوارایی فرقه ای ملاهای روسی ( هنوز کشتگر سیاه کلیست و توده ایهای نفت و گاز شمال دنبال حفظ این دستاورد شوروی در سرزمین امریکایی اسرائیلی ایران شاهنشاهی هستند و با باز گشت سلطنت و امریکا به ایران کلاشینکف بیرون کشیده فریاد مخالفت می زنند )
  ۲) نشاندن مبارزه با نئو لیبرالیسم توهمی به جای خروش مردم ایران برای بازگشت شاه ، سلطنت امریکایی توسعه محور ، امریکا ، و متوقف کردن هر چه نشان از روسی گری دارد ( از جنگیدن برای روسیه و روس نشاندگان در سوریه و فلسطین و یمن و ونزوئلا و بولیوی تا امریکا ستیزی و دشمنی با اسرائیل و اروپا و ناتو)
  خیلی جالب است که اینهایی که می گویند مردم ایران با نئولیبرالیسم دارند مبارزه می کنند !، یکی از سردمدران نئو لیبرالیسم در شرق همین روسیه پوتین است ! اینها نه تنها هیچ انتقادی به روسیه و حمایت اشکار او از ملاهای روسی و سرکوب مردم ایران و خاک سازی سوریه و حمام خون در یمن و کشتار در عراق نمی کنند ، بلکه هر گونه اظهارات و اعمال کثیف روسیه در جهت حفظ ملاها ( انهم فقط برای نفت و گاز انحصار روسیه ، نفوذ دوباره روسیه در خاورمیانه و افریقا و امریکای جنوبی و …) را سانسور و تحریف می کنند . بیهوده نیست که اینها انحصار رسانه ای را در دست گرفته و اپوزیسیون واقعی همسو با مردم ( در دوستی با امریکا ، رهایی از روسیه ، خرج کردن پول مملکت در ایران و لا غیر ) را سانسور می کنند . چه سلطنت طلب ، چه مجاهد ، چه ملی همه سانسور هستند . پوتین چه می گوید ؟ فقیه بعثی روسی چه میکند ؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.