فرمانده نیروی زمینی سپاه: عربستان سلاح و تجهیزات به جیش‌العدل داده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران ۲۹ بهمن عربستان سعودی را متهم کرد که تسلیحات و تجهیزات نظامی در اختیار گروه جیش‌العدل قرار داده است.

به گزارش تسنیم، فرمانده نیروی زمینی سپاه با «بیان ابعاد حمایت‌های» عربستان سعودی از نیروهای گروه جیش العدل گفته است: یکی از کشورهای «منطقه تاکنون دست‌کم سه هواپیما سلاح و تجهیزات در اختیار تروریست های جنوب شرق کشور قرار داده است.»

این مقام سپاه پاسداران اضافه کرده است که گروه های جیش العدل ، پژاک، کومله و دموکرات «از تجهیزات مدرنی برخوردارند و این نشان می دهد که آنها از حمایت های همه جانبه ایالات متحده، عربستان سعودی و هم پیمانان آنها در منطقه بهره می برند.»

محمد پاکپور در ادامه تاکید کرده که سپاه در مرزهای شمال غرب، غرب و جنوب شرق «یک امنیت قابل قبول» ایجاد کرده است.

وی همچنین از انجام یک سری اقدامات گسترده برای ایجاد امنیت در مرزهای شرق، شمال غرب و غرب ایران از جمله استحکام مرزها، محرومیت زدایی و استفاده از نیروهای بومی برای تامین امنیت منطقه خبر داده است.

عربستان هنوز به این اتهامات مقام سپاه پاسخ نداده است.

گروه جیش العدل که تاکنون بارها با نیروهای سپاه و مرزبانان ایران در استان سیستان و بلوچستان درگیر شده است، تعدادی از آنها را گروگان گرفته یا به قتل رسانده است، خود را مدافع «اهل سنت» در این استان می‌داند.

اما مقام‌های ایران این گروه را «تروریستی» و وابسته به کشورهای خارجی معرفی می‌کنند.

وزارت خارجه آمریکا هم تیرماه سال گذشته جیش العدل را به فهرست سازمان‌های تروریستی بین المللی خود اضافه کرد.

جمهوری اسلامی از گروه‌های مسلح مخالف خود در استان‌های غربی ایران از جمله احزاب مسلح کرد، با عنوان «گروه‌های تروریستی» و یا «ضد انقلاب» نام می‌برد. این گروه‌ها اما هدف از درگیری مسلحانه با جمهوری اسلامی را «دفاع از حقوق کردها» اعلام می‌کنند.

One thought on “فرمانده نیروی زمینی سپاه: عربستان سلاح و تجهیزات به جیش‌العدل داده است

 • اسفند ۱, ۱۳۹۸ در t ۴:۳۷ ق٫ظ
  Permalink

  All Farsi media censored Michelle Bachelet when she said Russia and Assad hit civilians deliberately in Syria. She is Pro-Russian Marxists darling. Do you know you are Putin , Assad, and Mullahs murderer accessories
  رسانه های مزدور روسیه و اسد و ملاها میشل باشله را هم سانسور میکنند
  —————————————————————————
  مصطفی هاشمی‌طبا، معاون رییس‌جمهوری در دولت هاشمی رفسنجانی، در گفت‌و‌گو با آرمان ملی، دلیل سردی فضای انتخابات را ناهماهنگی نیروهای سیاسی کشور می‌داند؛ یعنی در حالی‌که همه می‌گویند در انتخابات شرکت کنید، به یکدیگر اتهام‌های زیادی می‌زنند، به‌خصوص جریان مخالف دولت که خیلی بیشتر از ضدانقلاب علیه دولت کارشکنی و تبلیغ می‌کند.
  از نگاه هاشمی‌طبا، هیچ‌یک از کشورهای خارجی یا رسانه‌های خارجی آن‌قدر که در داخل علیه دولت تبلیغ می‌شود اقدامی نمی‌کنند.
  ———————————————————————————-
  این مردک شکایت دارد که چرا روزنامه های داخلی بیشتر از رسانه های خارجی و کشورهای خارجی به دولت حمله میکنند !
  مردک احمق همه نیروهای امنیتی و هواداران مارکسیست روسی و ملی مذهبی روسی را فرستادید خارج ! که مثلا غرب را فریب بدهند و مهاجرین ایرانی در غرب را . خوب معلوم است که حالا مثل کشوری که نیروهای نظامیش را می فرستد بیرون ، بعد از داخل اگر کسی حمله کند به اسانی نظام دیکتاتوری ابله را سرنگون میکند .
  مردم الان دشمن شما هستند ، ان اندک توده ای ، فدایی ، ملی مذهبی که در داخل مانده اند هم نمی توانند همه رسانه های جمعی را کنترل کنند. امروز توئیتر ، فیس بوک ، اینستا گرام ، سلفون ، ماهواره ، …. دشمن رژیم های استبدادی هستند . راهکار های ۱۹۱۷ دیگر کار نمی کند . انحصار رسانه ای و سانسور بنی صدر ، مجاهدین ، ملیون ، سلطنت طلبان ، نمی تواند این مردم را از شاهنشاه امریکایی خواستن د ور کند . انها وارد کانال سلطنت و غرب پیشرفته شده اند . شما مزدور روسیه و شریک جنایات اسد و روسیه و دخالت های تروریستی بی جا در کشورهای منطقه شدید . هر روزی که از معامله با پرزیدنت باهوش امریکا پرهیز کنید یک سال زودتر به سرنگونی شبیه قذافی و صدام نزدیکتر می شوید . خواب ببینید که حتی به سیه روزی جنایت کارانه اسد و روسیه بیفتید ، که حالا میشل باشله (عشق مارکسیست های روسی) هم می گوید که روسیه و اسد غیر نظامیان را “عمدا ” هدف قرار می دهند ! امروز دنیا می داند که روسیه و اسد و شما کودک می کشید ، نه داعش . هرگز علیه داعش نبوده اید . چند صباح باقیمانده که غرب بفهمد چه گونه فریب روسیه وا سد را خورده و نفهمیده که روسیه و اسد داعش را ساختند تا جنایاتشان را زیر سرپوش ان پنهان کنند .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.