فرنگیس مظلوم؛ حمله قلبی و عدم پاسخگوئی مسئولان زندان اوین

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – روز یکشنبه, “فرنگیس مظلوم”, فعال مدنی محبوس در سلول انفرادی بند امنیتی ۲۰۹ وزارت اطلاعات واقع در زندان اوین, در پی حمله قلبی به بهداری این زندان منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز یکشنبه ۲۷ مردادماه ۱۳۹۸, “فرنگیس مظلوم”, فعال مدنی محبوس در سلول انفرادی بند امنیتی ۲۰۹ وزارت اطلاعات در پی بروز حمله قلبی به بهداری زندان اوین منتقل شد و پس از مدتی مجددا به سلول انفرادی در این بند منتقل شد. پرونده این فعال مدنی جهت تعیین شعبه دادرسی به دادگاه انقلاب تهران ارجاع شده است. تداوم بلاتکلیفی “فرنگیس مظلوم” و نگهداری وی در سلول انفرادی علیرغم اینکه وی از بیماری قلبی و ناراحتی استخوان و مفاصل رنج میبرد از جمله مصادیق آشکار شکنجه بشمار می آید و کماکان مسئولان دادسرای زندان اوین از پاسخگوئی شفاف به خانواده و وکیل این فعال مدنی پیرامون روند قضائی پرونده  سر باز می زنند!

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ عصر روز گذشته در پی تشدید بیماری قلبی “فرنگیس مظلوم”, مادر سهیل عربی, که در حال حاضر در سلول انفرادی بند امنیتی ۲۰۹ وزارت اطلاعات بسر می برد, این فعال مدنی برای ساعاتی از سلول انفرادی بند ۲۰۹ خارج شد و به بهداری زندان اوین منتقل گردید و چس از حدود ۳ ساعت مجددا به سلول انفرادی بند مذکور بازگردانده شد. 

این منبع مطلع همچنین گفت؛ علیرغم گذشت ۲۸ روز از بازداشت فرنگیس مظلوم و مراجعات مکرر خانواده و وکیل وی به دادسرای امنیت « دادسرای مقدس», جهت پیگیری پیرامون وضعیت حقوقی و روند قضائی پرونده این فعال مدنی روز گذشته به آنها اطلاع داده شد که پرونده فرنگیس مظلوم به دادگاه انقلاب تهران جهت تعیین شعبه جهت دادرسی ارجاع شده است. 

این منبع مطلع در ادامه گفت؛ این در حالی است که با توجه به انتقال پرونده فرنگیس مظلوم به دادگاه انقلاب یعنی بازجوئی های وی به پایان رسیده و با توجه به اینکه از قبل به خانواده وی اعلام شده بود که برایش وثیقه ای به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان صادر شده اما کماکان پاسخ واضح و شفافی از سوی دادسرای امنیت و شعبه ۶ بازپرسی این دادسرا و حتی بازپرس “شاه محمدی” صورت نگرفته و تا این لحظه فرنگیس مظلوم با استناد به تبصره ماده ۴۸ آئین دادرسی کیفری از حق حضور وکیل انتخابی وی بر پرونده خود محروم مانده است.