فروش تلفنهای هوشمند و کامپیوترهایی که فاقد نرم افزار روسی هستند، ممنوع

پایگاه خبری / تحلیلی نگامولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، قانون مرتبط با ممنوعیت فروش تلفنهای هوشمند و کامپیوترهایی که فاقد نرم افزار روسی هستند را تایید کرد.

ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، قانون مرتبط با ممنوعیت فروش تلفنهای هوشمند و کامپیوترهایی که فاقد نرم افزار روسی هستند را تایید کرد.

بر اساس این قانون که در سیستم اطلاع رسانی قوانین دولت روسیه، منتشر شد، از روز ۱ جولای ۲۰۲۰ تنظیمات کارخانه همه تلفنهای هوشمند، کامپیوترها و تلویزیونهای هوشمند باید به زبان روسی باشد.

شرکتهایی که بر خلاف این قانون که مشخص میکند کدام محصولات در محدوده این ممنوعیت قرار دارند و جزئیات مرتبط با روند بارگذاری نرم افزارها را مشخص میکند، رفتار نمایند، جریمه سنگینی متقبل خواهند شد.

مسئولان روس، معتقدند که توسط این قانون، رقابت میان شرکتهای فناوری روسیه، بیشتر شده و از حقوق مصرف کننده بیشتر حمایت میشود. برخی متخصصان نیز بر این باورند که این وضعیت موجب به میان آمدن پیچیدگیهای فراوان خواهد شد.

قبلا موضوع استفاده از موتور جستجوگر روسی در تلفنهای با منشا خارج از کشور و همچنین بارگذاری نرافزارهای پیغام رسانی روسی در تلفنها، در دستور کار قرار گرفته بود. شرکتهای روسی از قبیل یاندکس و Mail.ru نیز ار این امر حمایت کرده ولی شرکتهای اپل، سامسونگ و هوایی با آن مخالفت کرده بودند.