فروغ عباسی از دختران اسکی‌باز ایران می‌گوید : گرانی تجهیزات اسکی باعث تعطیلی این رشته می‌شود / فقط حمایت فدراسیون می‌تواند اسکی را سر پا نگاه دارد

 

 

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، مسابقات اسکی آلپاین قهرمانی جهان، از ۱۵ بهمن ماه در اُوره سوئد آغاز شده و اسکی‌بازان کشورمان هم برای حضور در این رقابت‌ها عازم این کشور شده‌اند.

به گزارش ایلنا فروغ عباسی یکی از دخترانی است که تیم ملی اسکی کشورمان را در این رقابت‌ها همراهی می‌کند، بانویی که تاکنون دوبار المپیک زمستانی را تجربه کرده و مدال‌های مختلفی را در این رشته کسب کرده است.

فروغ عباسی در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به آغاز فعالیت خود در این رشته گفت: اولین بار در رشته سنگ‌نوردی و بعد از آن در دوچرخه کوهستان و کورسی به اردوی تیم ملی دعوت شدم، در سال ۲۰۱۱ وقتی از کاپ آسیایی دوچرخه‌سواری کورسی برگشتم همزمان به اردوی تیم ملی اسکی هم دعوت شدم که چون اردوها یکی بود در نهایت اسکی را انتخاب کردم.

وی با اشاره به آغاز ورزش اسکی از دوران کودکی گفت: پدر من مربی اسکی بودند و سالی سه الی چهار بار اسکی می‌رفتیم، در برخی مسابقات هم به عنوان نماینده استان فارس شرکت کرده و مدال هم کسب کرده بودم که همین باعث شد من را به عنوان استعدادهای استانها به اردوی تیم ملی دعوت کنند.

اسکی عباسی

وی با بیان اینکه بعد از المپیک اول قصد خداحافظی از اسکی را داشتم، گفت: بعد از المپیک به این دلیل که سطح بازی‌هایم بالاتر رفته بود نظرم عوض شد و تصمیم گرفتم بمانم و برای حضور در المپیک دوم بجنگم.

عباسی در خصوص حمل مشعل المپیک زمستانی هم گفت: به صورت کاملا اتفاقی اسم من برای همراهی سان‌سیف به منظور حمل مشعل المپیک درآمد که اتفاق بسیار دلنشینی بود و فکر می‌کردم اگر حتی به المپیک هم نرسم این فضا را تجربه کرده‌ام و با آرامش بیشتری برای انتخابی المپیک مسابقه می‌دادم که در مسابقات انتخابی هم اول شدم.

وی با اشاره به اینکه امسال با داشتن اسپانسر در مسابقات شرکت می‌کند، گفت: امسال شرایط از نظر مالی برای ما بسیار سخت شده است، سال گذشته خانواده‌هایمان هر طور که بود تجهیزات‌مان را تهیه می‌کردند و می توانستیم مثلا برای تمرین به اتریش برویم که حدود ۴۰ میلیون تومان هزینه‌بردار بود یا ۴ عدد چوب اسکی حدود ۲۰ میلیون تومان برای ما هزینه دربرداشت.

4b1acf11-a4ac-47fc-bf37-3bbc82a62df5

وی افزود: در حال حاضر قیمت همه تجهیزات ۵ برابر شده و الان هر کدام از چوب اسکی هایمان ۲۰ میلیون شده است، خود من اگر امسال اسپانسر نداشتم مطمئنا ادامه راه بسیار مشکل می‌شد. همانگونه که الان شرایط برای بچه‌ها بسیار مشکل‌ساز شده و اگر همینگونه ادامه پیدا کند فکر می‌کنم کم کم اسکی تعطیل شود. فقط حمایت فدراسیون است که می‌تواند اسکی را سر پا نگاه دارد، الان تقریبا هیچ یک از ما توانایی خرید چوب اسکی را نداریم.

وی با اشاره به روند رو به رشد بانوان در این ورزش اظهار داشت: در حال حاضر مدال‌هایمان با آقایان برابر و حتی بیشتر شده است، خودم فکر نمی‌کردم اینقدر رقبای قوی داشته باشم و وقتی رقبای ما قوی‌تر باشند صد در صد سطح اسکی بانوان هم بالاتر می‌رود و پیشرفت می‌کند. من در المپیک اول که شرکت کردم ۲۴ ثانیه با نفر اول جهان فاصله داشتم که این فاصله در المپیک دوم به ۱۱ ثانیه رسید که فاصله آقایان هم با نفر اول جهان در همین حدود است.