فریما طوسی، نامزد دریافت جایزه ۵۰ زن برتر مهندسی در بریتانیا

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ فریما طوسی، مهندس برق شاغل در شهر لندن در فهرست نامزد دریافت جایزه ۵۰ زن برتر مهندسی در بریتانیا قرار گرفت.


انجمن مهندسان زن در بریتانیا بیش از یک قرن است که بنیان نهاده شده و از سال ۲۰۱۶ به نشان سپاس هر سال در روز جهانی زنان مهندس به ۵۰ زن برتر در صنعت مهندسی این کشور جایزه اهدا می کند. امسال جایزه ی ۵۰ زن برتر به کسانی تعلق می گیرد که مثل یک قهرمان در کارهای روزمره ی خود عمل کرده اند. زنان مستعد و شجاعی که مشکلات را شناسایی و به بهترین شکل مسوولیت حل ان را برگردن گرفته اند.


فریما طوسی درباره خودش می‌گوید که در سن ۲۵ سالگی تصمیم گرفته‌ام در رشته مهندسی تحصیل کنم.


او ادامه می‌دهد که در لندن یافتن شغل برای زنان دشوارتر از مردان است و در رشته مهندسی زنان به نسبت مردان باید بیشتر خود را اثبات کنند.

او درباره تجربیاتش می گوید، در ابتدا در یکی از شرکت های بریتانیایی مشغول به کار شدم و تنها و نخستین زن مهندس در آن شرکت بودم اما زمانی‌که قصد داشتم از آن شرکت خارج شوم، تعداد زنان شاغل به ۵ نفر رسیده بود.


طوسی درباره نامزد شدنش نیز می گوید که این نامزدی حق من است چون برای رسیدن به آن زحمت زیادی کشیده‌ام به ویژه در دوران پاندمی هر روز کار و از تیمم حمایت می‌کردم.