فشارهای امنیتی ، پس از رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ، سخنگوی ستاد ملی کرونا را هم مجبور به عذرخواهی از مقام‌های مذهبی قم کرد

پس از محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم که به دلیل فشارهای امنیتی به جهت ارسال گزارش حقایقی در رابطه با عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در تشییع جنازه مصباح یزدی ، مراسم ایام فاطمیه و برگزاری نماز جمعه به ستاد ملی کرونا ، مجبور به ملاقات و عذرخواهی اجباری از امام جمعه قم شد اینک خبر می رسد که سخنگوی ستاد ملی کرونا هم به دلیل فشارهای امنیتی مجبور به عذرخوای شده است.

در پی ادامه اعتراض شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و رسانه‌های نزدیک سپاه پاسداران به اظهارات علیرضا رئیسی،‌ سخنگوی ستاد مقابله با کرونا،‌ درباره رعایت نشدن دستورالعمل‌های بهداشتی در مراسم مذهبی قم، او از امامان جمعه، طلاب و مردم این شهر عذرخواهی کرد.

خبرگزاری مهر روز چهارشنبه اول بهمن‌ماه نوشت رییسی با انتشار پیامی صوتی و عذرخواهی اشاره کرد درباره اظهاراتش در زمینه برگزاری عزاداری «حدیث غربت» و مردم قم «سوء تفاهم» شده است.

او گفت: «در این زمینه اگر از صحبت‌های من سوء برداشتی شده، قصد ما فقط کنترل بیماری و رعایت پروتکل‌ها بوده و قصد دیگری وجود نداشته است.