فشار مافیای خامنه‌ای-رئیسی بر آملی لاریجانی؛ جنگ بین سران وارد فاز جدیدی شده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگامسخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی دیگر متهمان پرونده طبری را اعلام کرد که بر این اساس، بیژن قاسم ‌زاده سنگرودی بازپرس شعبه ۲ دادسرای فرهنگ ورسانه که دستور فیلترینگ تلگرام را صادر کرد، به ۱۰سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

فشار بر آملی لاریجانی پس از افشای جاسوسی دختر وی برای بریتانیا، از بازداشت اکبر طبری آغاز و با رد صلاحیت برادرش از انتصابات ریاست جمهوری و برکناری اش از شورای نگهبان وارد مرحله جدیدی شد.

طبری را با ۳۸ سال سابقه در رژیم حاکم بر ایران، پر نفوذترین چهره قوه قضائیه در حدود بیست سال اخیر می نامند. اما وی اواخر سال ۹۷ و با شروع دوران ریاست ابراهیم رئیسی بر قوه قضائیه برکنار و در تیرماه سال ۹۸ درحالیکه در منزل آملی لاریجانی مخفی شده بود، بازداشت شد.

اکبر طبری در این خصوص گفته است: «ناهار میهمان منزل حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی بودم، در منزل ایشان توسط گروه ۵۰نفره -که موجب درگیری با نیروهای حفاظتی حضرت آیت‌الله آملی‌لاریجانی قرار گرفت- بازداشت شدم».

به گفته اکبر طبری که معاونت اجرایی قوه قضائیه را در زمان لاریجانی داشت، شاکی اصلی وی اطلاعات سپاه پاسداران تحت کنترل حسین طائب می باشد.

علیرضا زاکانی، شهردار تهران، به همراه حسین فدایی، رئیس دفتر بازرسی خامنه ای، در افشای پرونده طبری و فشار بر آملی لاریجانی نقش موثری داشتند.