فعالان حقوق بشر: ترکیه نمونه در موضوع کمک‌های انسانی است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ فعالان حقوق بشر در یک کنفرانس در استانبول ترکیه را کشوری نمونه در موضوع کمک‌های انسانی دانستند.

فعالان حقوق بشر از ۱۱۰ کشور جهان در کنفرانسی که با موضوع سوریه در استانبول برگزار شد با تقدیر از تلاش‌های آنکارا در خدمت‌رسانی به پناهجویان، ترکیه را کشوری نمونه در موضوع کمک‌های انسانی ارزیابی کردند.

در این کنفرانس که با همکاری سازمان غیردولتی «جنبش وجدان» و بنیاد همیاری‌های بشری ترکیه (İHH) و تحت عنوان «تا آزادی آخرین زندانی زن و کودک در سوریه» برگزار شد، فعالان عرب از کشورهای عربی خواستند که فعالیت‌های حقوق بشری ترکیه در موضوع میزبانی از پناهجویان را به عنوان نمونه به کار ببندند.

جهاد مجذوب، رئیس بنیاد حقوق بشری «مساوات» در لبنان در همین زمینه به خبرنگار آناتولی گفت: “آنچه را که جهان قادر به انجام آن نشد، مردم و سازمان‌های ترکیه انجام دادند. ما آرزو داریم که این حمایت از پناهجویان ادامه داشته باشد”.

خالد غنیم، دبیر انجمن غیردولتی «همبستگی برای ساختن» با اشاره به تلاش ترکیه در موضوع پناهجویان و دیگر مسائل جهانی گفت: “ترکیه به ویژه در غیاب کشورهای اسلامی نقش اصلی را ایفا می‌کند”.