فعالیتهای لابی امارات متحده عربی علیه ترکیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگامامارات متحده عربی با هدف تغییر دادن وضعیت در لیبی، در امریکا علیه ترکیه فعالیتهای لابی به پیش می برد

به گزارش ت رت فارسی، امارات متحده عربی با هدف تغییر دادن وضعیت در لیبی، در امریکا علیه ترکیه فعالیتهای لابی به پیش می برد.

تی آر تی ورلد به یک پست الکترونیکی با امضای یوسف العتیبه سفیر امارات متحده عربی در واشنگتن که طی آن از امریکا در زمینه مداخله در حکومت لیبی و ترکیه بعنوان حامی آن طلب یاری شده است، دسترسی پیدا کرد.

 پست الکترونیکی حاوی پیام العتیبه از سوی حاجر ال آواد که قبلا در سفارت امارات انجام وظیفه کرده و در حال حاضر در یک شرکت لابیگری کار می کند، در ۲۲ ام ژوئن به مقامات امریکایی فرستاده شده بود.

براساس پست الکترونیکی، العتیبه و مقامات امارات سعی می کنند که حکومت و ارتش امریکا را برای مداخله در نیروهای حکومت لیبی قانع بکنند.

العتیبه در پیام خود با اشاره براینکه، نیروهای مورد حمایت ترکیه تا نزدیکیهای سیرته پیشروی کرده و کشتی های ناوگان ترک در سواحل لیبی لنگر انداخته اند، گفته است، این اقدام با هدف دخالت مصر در وضعیت انجام گرفته و مصر بطور جدی این موضوع را بررسی می کند.

العتیبه ضمن ادعای اینکه، امارات ماههاست که از ورود مصر به صحنه لیبی جلوگیری می کند، می گوید، در صورت عدم کنترل فعالیتهای ترکیه در لیبی، وضعیت به آسانی وخیمتر خواهد شد.

امارات از سال ۲۰۱۴ بدین طرف به خلیفه حفتر یاری نظامی می کند.