فعالیت مجدد هتل‌های آبگرم در استان یالووا ترکیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگامفعالیت هتل‌های آبگرم در استان یالووا ترکیه با آغاز روند عادی‌سازی شرایط در کشور برای خدمت‌رسانی به گردشگران داخلی و خارجی مجددا آغاز شده است.

به گزارش ت رت فارسی، فعالیت هتل‌های آبگرم در استان یالووا ترکیه که به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) چهار ماه متوقف شده بود، با آغاز روند عادی‌سازی شرایط در کشور برای خدمت‌رسانی به گردشگران داخلی و خارجی مجددا آغاز شده است.

چشمه‌های آبگرم در منطقه آناتولی از دوره امپراتوری روم، بیزانس، سلجوقی، عثمانی و اوایل جمهوریت ترکیه به عنوان “چشمه‌های شفا” معروف است.

هتل‌های آبگرم در استان یالووا با رعایت تدابیر لازم در راستای جلوگیری از شیوع کرونا و دوره جدید، “زندگی اجتماعی کنترل شده” در ماه ژوئن به میزبانی گردشگران آغاز کردند.

امید گوربوزاغلو، معاون مدیر هتل‌های آبگرم یالووا وابسته به وزارت بهداشت ترکیه در این زمینه به خبرنگار «آناتولی» اظهار داشت: هتل‌های‌مان ۳ هزار و ۶۰۰ هکتار مساحت دارد و پیش از آغاز فصل زمستان با توجه گسترده گردشگران مواجه شده‌اند.

امید در ادامه گفت: “هتل‌های آبگرم استان یالووا براساس بخش‌نامه‌ها هر ماه بازرسی می‌شوند. در این راستا هم ما و هم مهمانان‌مان به اصول بهداشتی رعایت می‌کنیم. مهمانان پیش از ورود به هتل‌ «کد HES» خود را ارائه می‌کنند. با این تدابیر هم سلامت خودمان و هم مهمانان‌مان را حفظ می‌کنیم. به اجرای سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی ادامه می‌دهیم”.