فعال سیاسی اصولگرا: مردم حق دارند که با تردید به سفر اخیر قالیباف نگاه کنند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ بیژن مقدم گفت: اگر از یک شخصی که کمترین اطلاعات حقوقی دارد بپرسید که وظایف مجلس چیست، به سرعت می‌گوید قانون‌گذاری و نظارت بر عملکرد مسئولان در دستگاه‌های مختلف. هدف آنهایی که چنین امر بدیهی را زیر سوال می‌برند، صرفا ادامه دشمنی‌ با نیروهای انقلاب است و می‌خواهند هر اتفاق مثبتی در مجلس یازدهم را تیره و تار جلوه دهند.

سفر اخیر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی به خوزستان با واکنش‌های مثبت زیادی از سوی مردم مواجه شد؛ به‌نحوی که بسیاری با قیاس عملکرد قالیباف و دیگر مسئولان یادآور شدند که چنین سفرهایی و دانتسن مستقیم رنج‌های مردم سال‌ها بود که از سوی مسئولان دیده نمی‌شد اما در کنار چنین استقبال مثبتی بخشی از نیروهای سیاسی اصلاح‌طلب با شبهه‌افکنی سعی کردند که سفر قالیباف به خوزستان را بی‌نتیجه معرفی کنند.

بیژن مقدم، فعال سیاسی اصولگرا درباره آثار سفر رئیس مجلس به خوزستان به «فردا» گفت: «سفر آقای قالیباف به خوزستان بازتاب بسیار مثبتی داشت؛ به‌ویژه آنکه شخص او بسیار بی‌تکلف با مردم سخن می‌گفت و سعی می‌کرد واقعا مشکلات مردم را شناسایی کند اما اینکه این سفر چه دستاوردهایی دارد، باید صبر کرد و نتایجش را دید. بخشی از مردم حق دارند که با تردید به نتایج چنین سفری نگاه کنند زیرا دیده‌اند که در گذشته مسئولان سفرهایی به مناطق مختلف کشورداشته‌اند و در پی آن سفرها هیچ اتفاق مثبتی رخ نداده است؛ بنابراین باید منتظر ماند و مشاهده کرد که سفر آقای قالیباف چه نتایجی دارد».

او در پاسخ به شبهه‌ای مبنی براینکه چنین سفرهایی در زمره اختیارات رئیس مجلس نیست، تصریح کرد: «رؤسای سه قوه می‌توانند چنین سفرهایی داشته باشند و هیچ ایرادی ندارد و اتفاقا رئیس مجلسی که از مشکلات مردم آگاه نباشد، به درد نمایندگی ساده مجلس هم نمی‌خورد چه رسد به ریاست مجلس. با چنین وصفی آقای قالیباف سعی می‌کند به طور مستقیم و نه با واسطه از رنج‌هایی که مردم متحمل می‌شوند، آگاهی یابد».

این فعال سیاسی درخصوص اینکه مجلس چه ابزاری برای رفع مشکلات مردم دارد، اظهار کرد: «برخی می‌گویند مجلس چه ابزاری برای رفع مشکلات مردم خوزستان دارد. واقعا طرح چنین شبهه‌ای عجیب است زیرا همه می‌دانیم که مجلس از ابزارهای زیادی برخوردار است تا مسئولان اجرایی را وادار به حل مشکلات مردم کند؛ مجلس می‌تواند با ابزار سوال یا حتی استیضاح وزرای مربوطه را وادار به حل مشکلات مناطق مختلف کند و از سوی دیگر مجلس می‌تواند با تعیین ردیف بودجه در رفع مشکلات موثر عمل کند. دولت که دیگر نه انگیزه‌ای برای حل مشکلات مردم دارد و نه زمانی زیادی تا پایان مسئولیتش؛ در چنین شرایطی مجلس می‌تواند کمک‌حال مردم باشد و این اصلا امر عجبی نیست که برخی می‌خواهند آن را غیرعادی جلوه دهند».

او همچنین در پاسخ به این پرسش که هدف برخی از طرح این موضوع که وظیفه مجلس نظارت نیست و صرفا باید به قانون‌گذاری بپردازد، گفت: «واقعا این حرف بسیار بی‌مبناست. اگر از یک شخصی که کمترین اطلاعات حقوقی دارد بپرسید که وظایف مجلس چیست، به سرعت می‌گوید قانون‌گذاری و نظارت بر عملکرد مسئولان در دستگاه‌های مختلف. هدف آنهایی که چنین امر بدیهی را زیر سوال می‌برند، صرفا ادامه دشمنی‌ با نیروهای انقلاب است و می‌خواهند هر اتفاق مثبتی در مجلس یازدهم را تیره و تار جلوه دهند»