فغانی در لیگ استرالیا موفق می‌شود/ او با هماهنگی تاج از ایران می‌رود!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ داور پیشکسوت فوتبال گفت: علیرضا فغانی با هماهنگی تاج از ایران می‌رود و می‌تواند در لیگ استرالیا موفق باشد.

علیرضا فغانی تصمیم گرفته تا برای ادامه زندگی به استرالیا مهاجرت کند. وی در حالی این تصمیم را گرفته که مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال نیز در جریان این کار هست و فغانی اعلام کرده، تصمیم او برای مهاجرت از ایران به استرالیا تصمیمی شخصی بوده است.

علیرضا خسروی در خصوص مهاجرت فغانی از ایران به استرالیا به خبرنگار ورزشی آنا گفت: قطعاً تصمیمی که فغانی گرفته بدون حساب و کتاب نبوده است. او یکی از موفق‌ترین افرادی بوده که در بحث داوری حضور داشته است. می‌دانم که این داور زحمتکش توانایی آن را دارد تا در استرالیا نیز موفق باشد.

وی ادامه داد: دانش فغانی بسیار بالاست و توانمندی‌های زیادی دارد. او می‌تواند در لیگ استرالیا نیز قضاوت‌های خوبی داشته باشد. تصمیم گرفته تا آینده خود و فرزندانش را در استرالیا بسازد و با توجه به شناختی که از مهارت‌های فغانی دارم، می‌دانم که قطعاً در این کشور موفق می‌شود.

پیشکسوت داوری در خصوص اینکه آیا به نظرش فغانی به خاطر فشارهایی که به او وارد شده از ایران رفته، می‌گوید: اگر فشاری هم بوده باز هم یک تصمیم انفرادی گرفته است. او می‌تواند از عهده قضاوت در استرالیا برآید چون مسلط به زبان انگلیسی است. باید زحمتش را بکشد تا بتواند نام ایران را در استرالیا موفق‌تر از قبل کند.

وی درباره اینکه مهدی تاج برای فغانی آرزوی موفقیت کرده، اظهار کرد: فغانی در جام جهانی قطر قصد دارد با نام ایران در مسابقات شرکت کند. بدون شک تصمیماتی را که گرفته با تاج هماهنگ کرده و می‌تواند در خارج از ایران نشان دهد که داوران ایرانی چه مهارت‌هایی دارند.

خسروی در خصوص اینکه غیر از فغانی داور ایرانی بوده که سابقه قضاوت در کشور دیگری را داشته باشد، گفت: حبیب‌الله شیرازی که در حال حاضر رئیس فوتبال استان تهران است و محمد فنایی که سابقه داوری در جام جهانی ۱۹۹۴ را دارد به ترتیب در استرالیا و لبنان مشغول به کار قضاوت بودند.

وی درباره اینکه آیا خودش هم پیشنهادی برای قضاوت در خارج از ایران داشته، اظهار کرد: من از هیچ کشور خارجی پیشنهاد قضاوت نداشتم. تمامی پیشنهادهای داوری من برای داخل ایران بوده و امیدوارم که تمامی داوران ایران بتوانند در سطح بین‌المللی موفق باشند.

خسروی درباره اینکه ایران می‌تواند در زمینهٔ داوری موفق باشد، بیان کرد: ما به سیستمی نیاز داریم که بتواند داوران ایران را در مسیر موفقیت قرار دهد. هر داور بین‌المللی ایران که توانسته موفقیت‌هایی را رقم بزند، به خاطر تلاش‌های انفرادی‌اش بوده. متأسفانه کسی به حرف ما گوش نمی‌دهد. ما پیشنهادهای خوبی داشتیم که بتوانیم رشد داوری را در سطح بین‌المللی ارتقا دهیم. من در این مدتی که رئیس کمیته داوران استان همدان بودم توانستم از ۳۰ داور به ۱۳۰ داور برسم و ۳۵ داور را به لیگ‌های مختلف فوتبال کشور معرفی کنم.