فکر کثیف محمدرضا زیبایی نژاد در حوزه علمیه ادامه فکر کثیف حسین زیبایی نژاد در سپاه

✍️حسین فرزین

محمدرضا زیبایی‌نژاد، رییس پژوهشکده زن و خانواده، ضمن اشاره به مخالفت حوزه علمیه با لایحه «حمایت از زنان در برابر خشونت» و آمار خشونت علیه زنان گفت: «اگر در مکانیزم تربیتی زن را آماده کنیم که اقتدار مرد را بپذیرد، این اتفاقات پیش نمی‌آمد.»

گفته:

-در لایحه دولت به این توجه نشده است که آیا زن در خشونت‌دیدگی خودش می‌تواند مقصر باشد یا خیر؟ یا عاملش صرفا بدخلقی مرد است؟

زیبایی‌نژاد، رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده:

اگر زن مجال مدیریت به همسر بدهد و اجازه بدهد تا مرد سرپرستی خود را به خانواده اعمال کند و وی را در اشتباهات تحقیر نکند، جلوی خشونت او را خواهد گرفت.

وی افزود: زن باید اقتدار مرد را حفظ کند تا فرزندان هم احترام به پدر را یاد بگیرند.

تلویحا یعنی اگر از کودکی پذیرش خشونت را برای دختران تئوریزه کنیم، آنها در بزرگسالی خشونت مردان را با آغوش باز می‌پذیرند.

«سرگذشت ندیمه» داستان زندگی زنان در ایران است.

یکجا پرسیده آیا می‌شود فردی مسئول تربیت دیگری باشد و در طول این تربیت آزار جسمی یا روانی نداده باشد؟

انترخان مشخصا زن رو بچه ی صغیر نیازمند تربیت حساب میکنه.

خلاصه کل چرندیات موجود عالم بشریت رو جمع کرده فقط علنا نگفته اگه کتک نخورین کانون خانواده تون چیز میشه که البته اونم در اشاره اش به خانواده مدرن و سنتی مستتره.

رییس پژوهشکده “زن و خانواده ” نه تنها یک زن نیست بلکه مردی است که نهایت تلاشش را علیه زنان به کار می‌گیرد!

فامیلی این مرتیکه زیبایی نژاده.

بعد دلتون خوشه که لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت(اسم رو توروخدا🤦‍♀️!)تصویب بشه؟

اقتدار مرد رو کجا باید بپذیریم؟ فرم پذیرش داره؟

نصیحت یک کشیش فرضی در سرزمین بردگان

«اگر بردگان وظایف خود را به درستی انجام دهند، خشونت نمی‌بینند. هر شلاقی که بر تن برده میخورد، نخست، کیفر گناهی‌ست که خود پیشاپیش مرتکب شده. شما ابتدا به اعمال خود بنگرید. کسی پروردگار را بابت خلق جهنم مواخذه نمی‌کند.»

یک بخش از صحبت‌های زیبایی‌نژاد، رئیس پژوهشکده زن و خانواده در مورد لزوم اقتدارپذیری زن از سوی مرد تیتر شد. اما به نظرم لازمه کل صحبت‌های ایشون خوانده بشه تا مشخص بشه چقدر دیدگاه‌های ایشون با بطن جامعه و مردم عادی متفاوته و این با توجه به سِمت ایشون، چه فاجعه عظیمیه.

مثلاً گفته: «رئیس پژوهشکده زن و خانواده با تأکید بر اینکه باید به پیامد اجرایی، اجتماعی و فرهنگی قانون نیز توجه شود، بیان کرد: آیا هر خشونتی بد است؟ یا خشونت خوب و بد هم داریم؟»

گفته:

تعریفی که از کرامت آمده بومی نیست و عین همان تعریفی است که در فرهنگ غرب مطرح شده است چرا که آنها منزلت انسانی را به عنوان ارزش ذاتی و صرف نظر از موقعیت اجتماعی، مذهب و… و مبنای شخصیت حقوقی زن و مرد در نظر می گیرند، در حالی که نظر دین این نیست.

نباید همه خشونت‌ها را ناروا تلقی کنیم.

علی ربیعی از گم شدن لایحه منع خشونت علیه زنان خبر داده و می‌گوید مجلس بعد از یک ماه،‌اعلام وصول نکرده است. کم کم معلوم می‌شود که لایحه سر از کجا در آورده. 😔😔😡😡

پی نوشت:

گویا محمد رضا زیبایی نژاد، برادر حسین زیبایی نژاد ( سردار نجات معروف ) هست. و فکر کثیف محمدرضا زیبایی نژاد در حوزه علمیه ادامه فکر کثیف حسین زیبایی نژاد در سپاه است.