فیلترینگ دسته جمعی! / توییتری‌های فیلترشکن‌دارِ مجلس مخالف فیلترشکن‌اند!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، روزنامه فرهیختگان، ارگان دانشگاه آزاد و نزدیک‌ به‌ اصولگرایان، گزارش کرد: از میان ۴۰ نماینده که می‌خواهند برخی شبکه‌های اجتماعی خارجی ببندند و برای فیلترشکن مجازات بگذارند، ۲۹‌ نفرشان با استفاده از همین امکان در توییتر حساب دارند و فعالیت می‌کنند.

از میان ۴۰ نماینده که می‌خواهند برخی شبکه‌های اجتماعی خارجی ببندند و برای فیلترشکن مجازات بگذارند، ۲۹‌ نفرشان با استفاده از همین امکان در توییتر حساب دارند و فعالیت می‌کنند.

کریمی قدوسی، حسن نوروزی، جبار کوچکی‌نژاد، علی خضریان، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، زهر‌ه‌سادات لاجوردی، ابوالفضل ابوترابی، کاظم دلخوش، حسینعلی حاجی دلیگانی و احمد امیرآبادی فراهانی از جمله امضاکنندگان این طرح‌اند که همگی با فیلترشکن یا وی‌پی‌ان در توییتر حساب شخصی دارند.

۴۰ نماینده طرحی با نام «ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» در چهار فصل و ۲۱ ماده را امضا کرده‌اند که ماده ۱۷ آن برای تولید‌کنندگان و توزیع‌ کنندگان فیلترشکن کیفر زندان و جریمه تعیین شده است.

دیدار آذری جهرمی با قالیباف پس از طرح جنجالی مجلس برای انسداد همه شبکه‌های اجتماعی خارجی

پس از مطرح شدن خبر پر سروصدای طرح نمایندگان مجلس برای انسداد همه شبکه‌های اجتماعی خارجی، وزیر ارتباطات به دیدار رئیس مجلس رفت.

بابک نگاهداری رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی از دیدار محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونان با رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

وی استفاده حداکثری از ظرفیت‌های دولت الکترونیک و فضای مجازی جهت حل مسائل و مشکلات مردم به ویژه در زمینه تقویت اقتصاد دیجیتال و ارائه خدمات بر بستر فناوری‌های نوین را از مهم ترین محورهای مورد تأکید ریاست محترم مجلس در این دیدار برشمردند.

نگاهداری افزود: لزوم توجه بیشتر به ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فضای مجازی به ویژه با رویکرد ایجابی و فرصت محوری، ایجاد زیر ساخت‌ها و نهضت تولید محتوا، کاهش رویکردهای سلبی و تهدید محوری افراطی و غیر منطقی در تصمیم گیری‌ها و قانونگذاری‌های این عرصه از دیگر مباحث مطروحه در این جلسه بود.

رئیس دفتر قالیباف گفته است در این جلسه موضوع «کاهش رویکردهای سلبی در برابر فضای مجازی» از محورهای مذاکرات طرفین بوده است.

تعدادی از نماینده‌های مجلس نیز در برابر این طرح موضع منفی گرفتند و آن‌را غیرضرور دانستند.