قالیباف دخالتی در انتخاب شهردار تهران دارد یا نه؟!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – شنیده ها

اخبار موثق و متعددی حکایت از دخالت باند فاسد قالیباف برای تصاحب دوباره کرسی شهرداری تهران و واگذاری آن به برخی افراد نزدیک به خود مانند سردار جمال آبرومند دارد.

این باند در نظر دارد با همکاری سپاه و بیت رهبری ، دوباره پروژه های مفسده انگیز خود را در شهرداری تهران ادامه دهد.

غارت بیت المال و حیف و میل اموال عمومی و واگذاری املاک نجومی به همفکران سیاسی از جمله دستاوردهای قالیباف در دوره شهرداری وی بوده که حتی برخی از افراد مانند محمد علی نجفی به دلیل افشای آن ها ، با پرونده سازی های سنگین تاوان سنگینی را در قبال افشاگری های خود پس داده اند.

مهدی چمران در گفتگویی با تکذیب دخالت قالیباف در انتخاب شهردار پایتخت می‌گوید: هیچ فشار یا دخالتی از جانب آقای قالیباف وجود ندارد و آقای قالیباف ارتباطی با موضوع انتخاب شهردار آینده ندارند. منتخبان شورای شهر خودشان تصمیم می گیرند و این طور نیست که کسی از بیرون بخواهد نظرش را به آنها تحمیل کند.

صحبت‌های چمران در حالی زده شد که مجتبی شاکری، دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی امروز گفته بود: پیشنهاد من به دوستانی که برای مدیریت آینده شهر تهران نظر می‌دهند از جمله آقای قالیباف این است که اجازه بدهند شورای شهر خودش به این تصمیم برسد؛ یعنی برنامه‌ها را از مصداق‌ها دریافت کند و بر اساس بررسی دقیق برنامه‌ها و راهکارهای نامزدها انتخاب صورت گیرد.

همچنین قنبری، فعال سیاسی اصلاح طلب گفته است: قالیباف از مدیریت شهر تهران کنار بکشد. او باید به مسایلی که در حیطه وظایفش در مجلس است، بپردازد و مسایل مربوط به تهران را به اعضای شورای شهر واگذار کند تا در انتخاب شهردار تهران بر اساس تشخیص و اراده اعضای شورا عمل شود و اینطور نباشد که از خارج از شورا برای آنها تصمیم بگیرند.