قالیباف در انتظار تصمیم رییسی؛ لطفا زودتر تصمیم بگیرید

شنیده ها

در حالی که سعید آجورلو مدیرمسئول صبح نو و از نزدیکان قالیباف گفته است که وجود نشانه‌هایی مبنی بر نامزد شدن رئیسی موجب شده قالیباف وارد میدان نشود و در صورت نیامدن رئیسی، قالیباف نامزد می‌شود ، دیروز برخی از کانالها هم گزارش دادند ابراهیم رییسی و محمدباقر قالیباف در تعطیلات نوروزی با هم دیدار کرده‌اند که محور اصلی این دیدار برخی مسائل جاری کشور و همچنین انتخابات ۱۴۰۰ بوده است.

قالیباف در این دیدار از رییسی خواسته است تا هرچه زودتر تصمیم خود درباره حضور در انتخابات را نهایی کند. چرا که قصد دارد در صورت عدم حضور رییسی، بار دیگر شانس خود را در انتخابات ریاست جمهوری امتحان کند.

هم چنین اخیرا محمدباقر قالیباف در جلسه ای خصوصی در بین نزدیکان خود اعلام کرده است: “تحلیل من برای ابراهیم رئیسی این است که وی برای انتخابات ۱۴۰۰ حضور پیدا خواهد کرد و عزم این کار را دارد و در این صورت حضور من به صلاح نخواهد بود” .

گویا ابراهیم رئیسی حتی برای عدم اجماع بر روی قالیباف و تبدیل شدن وی به عنوان گزینه اصلی حاضر است دست به انتحار زده و به عنوان گزینه بی رقیب اردوگاه اصولگرایان و جریانات دست راستی در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند.

مسئله اساسی این است که رئیسی گزینه شدن قالیباف و ریاست جمهوری وی را مناسب آینده سیاسی خود نمی داند.