قایق ایرانی حامل سلاحهای سنگین در دریای عمان توقیف شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامفرماندهی نیروهای مرکزی امریکا با انتشار اطلاعیه ای اعلام داشت، نیروهای امریکایی در دریای عمان قایق ایرانی حامل سلاحهای سنگین را توقیف کرده اند

فرماندهی نیروهای مرکزی امریکا با انتشار اطلاعیه ای اعلام داشت، نیروهای امریکایی در دریای عمان قایق ایرانی حامل سلاحهای سنگین را توقیف کردهاند.

براساس این اطلاعیه، سربازان مامور خدمت در ناو ” یو اس اس نورماندی ” در ۹ ام ژانویه در خلال گشت زنی در منطقه فرماندهی نیروهای مرکزی امریکا، در چهارچوب حقوق بین المللی در یک قایق dhov فرود آمده و یک محموله بزرگ اسلحه را تثبیت کردند.

در اطلاعیه ضمن جلب دقت به اینکه، بررسیهای ذیربط با قایق ادامه دارد، گفته شد، از داخل قایق ۱۵۰ عدد راکت ضد تانک، ۳ عدد موشک زمین به هوای ساخت ایران، دوربین های حرارتی ویژه سلاحهای مختلف، تجهیزات پهبادهای ساخت ایران و قطعات سلاحهای پیشرفته ساخت این کشور بدست آمد.

در اطلاعیه با اشاره براینکه، سلاحهای مذکور شبیه سلاحهایی ست که در ۲۵ ام نوامبر از سوی نیروهای امریکا در دریای عمان ضبط شده است، گفته شد، این سلاحها در حال حاضر در دست امریکا بوده و وضعیت نهایی ارزیابی خواهد شد.

براساس این اطلاعیه، به احتمال قوی این سلاحها توسط ایران برای حوثی های یمن تامین شده و این اقدام نیز با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل در زمینه ممنوعیت فروش، انتقال و تدارک اسلحه برای حوثی ها مغایرت داشته و نقض این قطعنامه ها محسوب می شود.

تصاویر مربوط به توقیف قایق و سلاحها در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است.