قتل فجیع حقوقدان ایرانی در تهران و تمرکز رسانه های ایرانی بر ماجرای جمال خاشقجی ؛ آقای روحانی فرشید هکی هم با حمایت آمریکا در تهران کشته شده است؟

 

 

 

نگام ، حقوق بشر _ درست در حالی که رسانه های ایران اعم از رسانه های طیف اصولگرا و اصلاح طلب بر موضوع قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی متمرکز شده اند و هر جزییاتی در این زمینه را با آه و تاپ اطلاع رسانی کرده و تحلیل های عجیب و غریب بی أساس ارایه می دهند و مسوولان ارشد نیز آن را بهانه ای برای توجیه حضورشان در یمن و ارسال سلاح به شبه نظامیان حوثی قرار داده اند، در ایران فرشید هکی، وکیل دادگستری و فعال محیط ‌زیست به طرز فجیعی کشته شده و رسانه ها کمترین تلاشی برای افشای آن نداشته اند. حال آنکه در ماجرای خاشقجی این خبرنگاران ترکیه بودند که پیگیر ماجرا شده و به دنبال آن دیگر رسانه های جهان نیز با حساسیت موضوع را دنبال کردند.

 

نسرین رضایی نیا

 

 

درحالی‌که برخی نزدیکان فرشید هکی، از قتل او با ضربه‌های چاقو و سپس سوزاندن جسد خبر می‌دهند، پلیس اعلام کرده که دلیل مرگ او «خودسوزی» بوده است.
به گزارش خبرگزاری پلیس؛ عصر روز چهارشنبه (۲۵ مهر) شهروندان در محله باغ فیض تهران با صحنه آتش‌سوزی یک خودرو سواریمواجه شدند و بلافاصله ماموران آتش‌نشانی را در جریان قرار دادند.
پس از حضور آتش‌نشانان در محل مورد نظر و اطفای حریق خودرو، جسد شخصی توسط ماموران آتش‌نشانی از خودرو خارج شد، همچنین بلافاصله موضوع به اطلاع قاضی کشیک قتل پایتخت رسید و وی همراه با ماموران کلانتری ۱۴۰ باغ‌فیض بر سر صحنه حاضر شدند.
با دستور قاضی کشیک قتل پایتخت، جسد متوفی برای بررسی علت مرگ و شناسایی هویت متوفی به پزشکی قانونی منتقل شد؛ پس از بررسی‌های صورت گرفته و احراز هویت متوفی، بنابر اعلام نظر پزشکی قانونی علت مرگ خودسوزی اعلام شد.
اما پزشکی قانونی خودکشی این موضوع را رد می کند.
همچنین عبدالرضا داوری از حامیان دولت نهم و دهم که مدیر یک نشریه اقتصادی نیز هست در یک توئیت اعلام کرد دکتر فرشید هکی ساعاتی قبل به طرز فجیعی به قتل رسیده است و در نامه‌ای به قوه قضائیه خواسته بود که موضوع سریعاً بررسی شود و هنوز همچنان پلیس با همکاری رسانه هایی مثل فارس و تسنیم موضوع را خودکشی جا زده و رسانه های اصلاح طلب همچنان درگیر پرونده خاشقجی هستند حال آنکه در بیخ گوش آنها جنایتی فجیع تر از قتل خاشقجی رخ داده است و اهمیت آن کمتر از موضوع خاشقجی نیست. اما عجیب تر از همه موضع حسن روحانی رییس جمهور است که بدون توجه به آنچه در کشورش اتفاق می افتد می گوید کسی تصور نمی کرد که در دنیای امروز و در قرن جدید شاهد این چنین قتل سازمان یافته ای بوده و دستگاهی برای انجام یک قتل فجیع برنامه ریزی بکند و فکر نمی کنم بدون حمایت آمریکا کشوری جرأت ارتکاب چنین جنایتی را داشته باشد.
او قبل از اینکه نتایج تحقیقات درباره قتل خاشقجی اعلام شود از جانب خود آمریکا را مقصر دانسته و می گوید آمریکا در این ماجرا دخیل است اما رجب طیب اردوغان به عنوان رییس جمهور ترکیه که جنایت در خاک آن رخ داده صراحتا می گوید قبل از تکمیل تحقیقات نمی توانیم کسی را متهم کنیم.
روحانی در ماجرا خاشقجی آمریکا را متهم می کند اما در کشورش یک حقوقدان به فجیع ترین شکل کشته می شود و او توجهی به این موضوع ندارد و احتمالا از نظر ایشان دکتر هکی را هم آمریکا کشته است.