قتل موبد زرتشتی به دست افراد ناشناس

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ موبد آرش کسروی سال گذشته برای آیین درگذشت پدر خود داریوش کسروی از کالیفرنیا به ایران، شهر کرمان سفر کرد و برای رسیدگی به کارهای انحصار وراثت در کرمان سکونت گرفت.

موبد آرش کسروی به دست افراد ناشناس در جنوب کرمان به قتل رسید

آرش کسروی، موبد زرتشتی و دو تن دیگر به دست افراد ناشناس به قتل رسیده‌اند. پیکر بی‌جان آنها در منطقه ماهان در جنوب کرمان یافت شده است.

 موبد آرش کسروی سال گذشته برای آیین درگذشت پدر خود داریوش کسروی از کالیفرنیا به ایران، شهر کرمان سفر کرد و برای رسیدگی به کارهای انحصار وراثت در کرمان سکونت گرفت.

موبد آرش کسروی که نزدیک به ده سال است به همراه خانواده در کالیفرنیا آمریکا زندگی می کند و مسئولیت موبدی درمهر کالیفرنیا را بر عهده دارد، سال گذشته و به دنبال درگذشت پدرش روانشاد داریوش کسروی به ایران بازگشت و برای انجام کارهای انحصار وراثت در کرمان سکونت گرفت.
روز سه شنبه ۳۱ تیر ماه، موبد آرش کسروی به همراه دو نفر از دوستان مسلمان خود ناپدیدی می شود و پس از اینکه خویشاوندانش اثری از وی پیدا نمی کنند، پلیس آگاهی را در جریان گم شدن موبد می گذارند و پس از سه روز پیکر بی جان وی به همراه دو تن دیگر در شهر ماهان پیدا می شود. پلیس آگاهی قتل را تایید کرده اما هویت قاتل یا قاتلان و انگیزه قتل هنوز در دست بررسی است.


دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی، ساعتی پیش به گفتگو با فرمانده نیروی انتظامی کرمان پرداخت و خواستار پیگیری دقیق این حادثه و برخورد با مسببین آن شد. سرهنگ فدا نیز ضمن بیان اینکه آگاهی کرمان پیگیر این موضوع هست، تاکید کرد که با دقت و‌ پیگیری ویژه، این پرونده را دنبال خواهند کرد تا هر چه سریعتر به نتیجه برسد.

موبد آرش کسروی فرزند مهربانو کاویانی و داریوش کسروی سال ۱۳۴۶ خورشیدی در کرمان زاده شد. همسر وی گیتا نیکزاد و فرزندانشان آراد و دینا هستند. موبد آرش کسروی نزدیک به ده سال است که با خانواده به کالیفرنیا کوچ کرده بود و در “در‌مهر” کالیفرنیا به خویشکاری موبدی و برگزاری آیین‌های دینی می‌پرداخت.