قتل یک ایرانی دیگر در ترکیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ بهنام قلی پور در تویتر خود نوشت:ارسلان رضایی، ادمین صفحه اینستاگرام و کانال تلگرامی «خرافات‌کده» امروز به ضرب چاقوی چند ناشناس در خانه‌اش در ترکیه کشته شد.

این عکس را همراه با متن خبر، کانال سپاه سایبری منتشر کرده که گفته می‌شود وابسته به سپاه پاسداران است. مهاجمان در اتاق را شکسته و وارد شده و سپس رضایی را کشته‌اند. احتمالا هر دو عکس را مهاجمان گرفته‌اند تا به کارفرمای خود نشان دهند

براساس اطلاعاتی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، افراد ناشناس رضایی را با ضربات چاقو در منزلش در ترکیه به قتل رسانده‌اند. گفته شده این اتفاق ساعات بامدادی پنج‌شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹ رخ داده و ارسلان رضایی یک شبانه روز نیز در وضعیت کما در بیمارستان بستری بوده است.

او در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام خود در خصوص خرافاتی که در دین اسلام و به ویژه شیعیان وجود داشت، مطالبی را منتشر می‌کرد.

کانال تلگرامی «سپاه سایبری پاسداران» با بیش از ۲۵۰ هزار عضو، با انتشار این خبر نوشته است مهاجمان دو نفر بوده‌اند.
این کانال از عبارت «به درک واصل شد» در خصوص قتل رضایی استفاده و از ادمین خرافات‌کده با عناوینی چون «توهین کننده به مقدسات دینی»، «معاند» و «ضد اسلام» یاد کرده است.

براساس «قانون مجازات اسلامی» در ایران، توهین به مقدسات اگر مصداق «سب‌النبی»، یعنی توهین به پیامبر اسلام باشد، حکم آن اعدام است و سایر موارد مجازاتی بین یک تا پنج سال حبس دارد. تمامی اشخاص و اماکنی که در دین اسلام دارای قداست هستند،مانند چهارده معصوم، پیامبران، عتبات، حرم‌های مقدسه و مساجد از جمله اماکن مقدس هستند.

این کانال تلگرامی هم‌چنین تصاویری پس از حمله از منزل رضایی منتشر کرده که نشان می‌دهند حمله و ورود مهاجمان به داخل از طریق شکستن در اتاق انجام شده است.