“قدرت” و “شورای نگهبان” هم از مطهراتند / قالیباف قبل از تطهیر و بعد از تطهیر / سه گانه ی قالیباف؛ میرسلیم و توکلی!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، “مرحوم صدر الممالک اردبیلی از عرفای بزرگ بود. آخوندهای آذربایجان، همیشه بدلیل عرفان او را لعن و طرد میکردند، تا آنکه محمد شاه قاجار، لقب صدر الممالکی به او داد و او را راس علمای آذربایجان قرار داد.

حسین جعفری نوشت :

از همان ساعت همه علمای لعن کننده به تعظیم و تکریم وی پرداختند و در تقرب به ایشان، ته لیوان او را بعنوان تبرک از یکدیگر می ربودند. تا آنکه ایشان روزی که همه به اصطلاح علما حضور داشتند، بالای منبر رفت و پرسید:

آقایان علما، بفرمایید مطهرات چند تاست؟

‼️همه شمردند: آب، آتش ….استحاله …آفتاب و…، چند مرتبه از علما پرسید و گفتند، اما ایشان میگفت: نخیر یکی کم گفتید!

آخر خودش با لهجه شیرین ترکی گفت: و آنکه شما نگفتید، گودرت(قدرت) است!

من تا دیروز که آدمی عادی بودم، شما مرا صوفی و نجس میدانستید، اماحالا که به حکم حکومت حاجی صدر شده ام، پاک و مطهر شده ام، پس گودرت از مطهرات است!!آری …. قدرت!!”

باز خوانی مختصر نظرات آقایان میر سلیم و توکلی در خصوص قالیباف؛ قبل از ایام انتخابات و بعد از آن نشان می دهد که “شورای نگهبان” و “جان نثاری” برای حفظ آن یکنفر نیز از مطهرات قوی محسوب می شود!!

قالیباف قبل مطهر شدن:

میر سلیم در سال ۹۶:

“من اصلاً با آقای قالیباف صحبت نکردم. چون آقای قالیباف را قبول نداشتم. … اگر من و قالیباف به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری می‌رفتیم، تخلفات او را رو می‌کردم.”

احمد توکلی:

“در پرونده واگذاری املاک شهرداری به مدیران شهرداری، پس از بررسی‌های دقیق کارشناسی و کمک مردم که ۱۰ هزار نسخه سند در اختیار ما قرار دادند، به این نتیجه رسیدیم که در واگذاری املاک تخلف و جرم رخ داده و این پرونده را به قوه قضائیه ارسال کردیم.» در پرونده واگذاری املاک نجومی، شهرداری هم متخلف است و هم جرم اتفاق افتاده است…. من دوبار از آقای قالیباف در انتخابات حمایت کرده ام اما با این قضایا (فساد شهرداری) دیگر نمی کنم.”

قالیباف پس از مطهر شدن!

میرسلیم:

“… در پاسخ به سوالی درباره احتمال حضور او با محمدباقر قالیباف، که شائبه‌های تخلفات مالی در کارنامه دارد، در یک لیست انتخاباتی گفت: من همیشه مدعی ضرورت برخورد قاطع با فساد در تمام ابعاد آن هستم. اما فساد تنها اقتصادی نیست، فساد سیاسی هم داریم. به عنوان مثال اگر نماینده مجلس با دولت زدوبند کرد، فساد سیاسی شکل می‌گیرد. پیگیری شفافیت از اصول اعتقادی ما است.

میرسلیم در پاسخ به سوالی مبنی بر این که او در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ مدعی در اختیار داشتن اسناد فساد قالیباف بوده است نیز تاکید کرد:

…‌طیفی هم وجود دارد که به انقلاب اعتقاد دارند و خدماتی کرده اند. ممکن است اشتباهاتی هم داشته اند که با تذکر این اشتباهات اصلاح می‌شود. خوب نیست که کسی حتی اگر اشتباه فاحش داشته باشد، با کسی که با نظام و رهبری مشکل دارد، مقایسه شود….خبرنگاران نباید در مورد قالیباف حکم دهند.”

احمد توکلی:

“کارنامه آقای قالیباف مملو از نقاط درخشان است و وقتی این کارنامه را ارزیابی می‌کنیم، در می‌یابیم که در مجموع او لیاقت نمایندگی تهران را دارد.

او در سطح عالی‌ترین رجال سیاسی‌مذهبی حال حاضر کشور است و به دلیل آنکه نگاهی کلان به اداره کشور دارد به شدت برای نمایندگی مجلس مناسب است … من او را در قامت ریاست مجلس می‌بینیم.”

بقول دوستی فرزانه؛

“… این یعنی که حاج باقر که تا دیروز تا خرخره توی لجن املاک نجومی رفته بود الان که احتمالاً رئیس مجلس میشه پاک و مطهر هم میشه؟

…به نظر یکی از مطهرات را جا انداختیم! یعنی علاوه بر “قدرت”، “شورای نگهبان” هم از مطهرات است!”

…با این فرق که فقط پاک نمیکنه! بلکه گاهی وقتها آدم های پاک رو به جرم “عدم التزام عملی به چییَک و چییَک”، نجس هم میکنه!”