قطعنامه پیشنهادی انگلستان به شورای امنیت برای برقراری آتش‌بس در لیبی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – انگلستان قطعنامه پیشنهادی برای کاهش تنش و برقراری آتش‌بس در لیبی به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه کرد

انگلستان با ارائه قطعنامه پیشنهادی به شورای امنیت سازمان ملل متحد کشورهای عضو این نهاد را فراخواند تا از نفوذ خود بر طرف‌های درگیر در لیبی برای کاهش تنش و برقراری آتش‌بس در این کشور استفاده کند.

براساس اطلاعات دریافتی خبرنگار آناتولی بریتانیا در این قطعنامه پیشنهادی ضمن ابراز نگرانی نسبت به عملیات‌های نظامی در مجاورت طرابلوس در پی حملات نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر برای تسلط بر این شهر خواستار بازگشت به روند سیاسی زیر نظر سازمان ملل متحد در لیبی شد.

بریتانبا در قطعنامه پیشنهادی خود همچنین از طرف‌های درگیر در لیبی دعوت کرد تا برای توقف هرچه سریع‌تر دریگیری‌ها و برقراری آتش‌بس در این کشور با سازمان ملل متحد همکاری کنند.

گفتنی است ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر، فرمانده نظامیان مستقر در شرق لیبی در تاریخ ۴ آوریل جاری از آغاز عملیات برای تصرف شهر طرابلس پایتخت این کشور خبر داد. از آن زمان تاکنون در اطراف طرابلوس میان نیروهای فایز السراج، رئیس شورای ریاست دولت آشتی ملی لیبی و نظامیان وابسته به ژترال خلیفه حفتر درگیری‌های شدید صورت می گیرد.

بنابه اعلام سازمان جهانی بهداشت در اثر درگیری‌های شدید در حوالی طرابلوس تاکنون ۱۷۴ نفر جان باخته و ۷۵۶ تن دیگر نیز زخمی شدند.