قطع برق در شهرهای کرمان به دلیل طوفان؛ وضعیت خطرناک آلودگی هوا در سیستان و بلوچستان

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _طوفان در برخی از شهرهای استان کرمان باعث قطع برق و مسدود شدن جاده‌ها شد و وضعیت آلودگی هوا در چهار شهر سیستان و بلوچستان به دلیل وزش گرد و خاک «خطرناک» اعلام شده است.


مالک اژدری، فرماندار راور، گفت که شکستگی تیر‌های چراغ برق بر اثر وزش طوفان باعث قطع برق شد، اما اکنون برق برخی مناطق وصل شده است.


کرامت اکرمیان، مدیر اداره برق شهرستان فهرج، نیز خبر داد که برق ۱۹روستا قطع شد و طوفان به یک دستگاه ترانسفورماتور و چهار تیر برق خسارت وارد کرد.


همچنین به گفته محمود قانعی، فرماندار رودبار، برق تعداد ۲۵ ر‌وستا قطع و راه ۱۵ روستا بسته شده است.

ناصر فدایی، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فهرج نیز خبر داد که ۱۰ اتوبوس، ۱۲۰ تریلی و کامیون و ۶۰ خودروی سواری به دلیل طوفان متوقف شده بودند که به آنها امدادرسانی شد.


فرماندار ریگان نیز گفت که ۴۳ شهروند به دلیل طوفان به مراکز درمانی مراجعه کردند و به ۶۵ خودرو گرفتار شده نیز امدادرسانی شد.

امین باقری اعلام کرد که طوفان یک میلیارد تومان به مزارع و تاسیسات این شهرستان خسارت زده است.


همچنین به دلیل وزش باد و گرد و خاک وضعیت آلودگی در چهار شهرستان زابل، هامون، ایرانشهر و چابهار «در سطح خطرناک» قرار دارد.

در شرایط «خطرناک» باید همه گروه ها از فعالیت در خارج از خانه خودداری کنند.


اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز از وقوع طوفان با سرعت ۱۰۱ کیلومتر بر ساعت در زابل خبر داد که گردوخاک ناشی از آن دید افقی در این شهر را به شدت کاهش داده است.