قیمت موز به کیلویی ١٧ هزارتومان رسید/ افزایش نرخ ها مقطعی است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از افزایش قیمت موز به کیلویی ١٧ هزارتومان در مراکز خرده فروشی خبر داد و گفت:این افزایش قیمت مقطعی است.

اسدالله کارگر در گفتگو با  مهر از افزایش قیمت موز به کیلویی ١٧ هزارتومان در مراکز خرده فروشی سطح شهر خبر داد و با بیان اینکه معمولا قیمت میوه تا قبل از آغاز ماه محرم با افزایش همراه است،گفت: قیمت شلیل و خیار نیز در هرکیلوگرم حدود ١۵ درصد افزایش داشته است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با بیان اینکه قیمت موز در میدان مرکزی میوه و تره بار کیلویی ١۴ هزارتومان است، افزود: مغازه داران باید با اعمال ٣۵ درصد سود این میوه را بفروش برسانند که چون رقم بالایی می شود اعضای ما از این سود صرفه نظر کرده و موز را کیلویی ١٧ هزارتومان عرضه می کنند.

کارگر گفت: بازگشت حجاج و برگزاری فشرده مراسم عروسی قبل از ماه محرم منجر به افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت شده است.

به گفته وی این افزایش نرخ ها مقطعی است و با آغاز محرم مجددا شاهد افت قیمت ها خواهیم بود و حتی در ایام محرم این میوه ها زیر قیمت واقعی عرضه می شوند چون تقاضا به شدت کاهش می یابد.

کارگر افزود: هم اکنون قیمت خیار گلخانه کیلویی ٢ تا ۴ هزارتومان، خیار رسمی ١۵٠٠ تا ٣۵٠٠ تومان، شلیل شبرنگ ۶ تا ١٠ هزارتومان، شلیل شبرنگ سیبی ۶ تا ١١ هزارتومان و شلیل انجیری ۴ تا ٨ هزارتومان است و این محصولات با ٣۵ درصد سود در مغازه های سطح شهر عرضه می شوند.