لبنانی‌ها همچنان در خیابان؛ دولت کمکی به صاحبان مشاغل نمی‌کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ تظاهرات مردمی در مناطق مختلف لبنان از جمله طرابلس واقع در شمال این کشور برای دومین روز متوالی ادامه یافت.


روزنامه الکترونیکی «رأی الیوم» گزارش داد، معترضان از وضعیت نابسامان اقتصادی و معیشتی گلایه‌مند هستند و تأکید دارند که به خاطر توقف فعالیتهای تجاری و کاری ناشی از قرنطینه، دولت هیچ کمکی به اصحاب مشاغل نمی‌کند.


به گزارش رأی الیوم، به خاطر قرنطینه، بحران معیشتی در طرابلس و بخشهای زیادی از لبنان به وجود آمده است و دامنه اعتراضات محدود به طرابلس نیست، هر چند که بیشتر اعتراضات متمرکز در این شهر است، بلکه در برخی از مناطق لبنان، معترضان، مسیرها را بسته‌اند.

میدان «النور» در طرابلس شاهد اعتراضات و عملیات تعقیب و گریز بین معترضان و نیروهای امنیتی بود؛ زیرا افراد معترض مسیر منتهی به این میدان را بسته بودند.


معترضان همچنین در طرابلس، سطلهای زباله را به آتش کشیدند و ورودی «سرایا» در این شهر را بستند.


به گزارش این روزنامه، معترضان همچنین یک خودروی متعلق به نیروهای امنیتی را در طرابلس به آتش کشیدند و نیروهای نظامی نیز با استفاده از گازهای اشک‌آور، سعی در متفرق کردن آنان داشتند.


شمار دیگری از معترضان نیز با برگزاری راهپیمایی در برخی خیابانهای طرابلس، پلاکاردهایی را در اعتراض به فساد در دست گرفتند و در برابر منزل چندین نفر از نمایندگان پارلمان اعتراض کردند.


معترضان ضمن سر دادن شعارهایی در محکومیت سیاستمداران، خواستار استرداد «پولهای تاراج‌شده» شدند.


در بیروت نیز، شماری از معترضان نیز در اعتراض به وضعیت معیشتی و همبستگی با طرابلس، مسیرهای واقع در منطقه «المزرعه» و پل «سلیم سلام» و «الدوره» را بستند.