لطفا در کنار مرگ برآمریکا گفتن، سیاست مشترک حفظ منافع ملی جمهوری‌خواهان و دمکرات‌های آمریکا را هم بیاموزید / مخاطبم حاج باقر و روحانی‌ست

✍️ نصرت‌الله محمودزاده

اولین نشست سران قوای با جیب خالی، در اوج حاکمیت کرونا، مجلس نورسیده، عربده کشی دلار، یکه تازی جهش قیمت، سرافکندگی تولید، واردات خاموش دولت پنهان و صادرات بدون برگشت ۳۵ میلیارد دلار انجام شد.


این نشست دو پیام داشت. آیا ترکیبش شبیه مناظره آن ۴ نفر در انتخابات ۱۳۹۶ ریاست جمهوری نبود؟ در آنجا افشاگری علیه یکدیگر، اینجا وعده‌های بدون پشتوانه. آنجا شده بودند تام‌وجری، اینجا لوک خوش‌شانس، آنجا تفسیر سیاست لوله‌ کردن، اینجا فریاد انتظار در سراب.

آیا بحران فتح فاو در والفجر ۸ یادتان هست؟


حاج باقر فرمانده لشکر نصر در باتلاق کارخانه نمک و روحانی، جانشین هاشمی در قرارگاه خاتم. – در آن دوران خبری از نسل امثال رئیسی نبود و در دنیای دیگری سیر می‌کردند –
چه شد که فاو با پل عظیم بعثت توسط جهاد سازندگی حفظ شد؟


در آن ایام امثال حاج‌قاسم‌ها به سراغ مراد خود شهید یوسف‌الهی رفتند و شما دو شقه شدید. جمعی به سمت جنگ فرسایشی و جمعی مذاکره با مک‌فارلین که نتیجه هر دو خوراندن جام زهر به امام بود.


امروز نتیجه این سه نگاه و آن نگاه چهارمی که کاری با جنگ نداشتند، پس از ۳۵ سال به نمایش درآمد. حاج‌قاسم با نشان «سرباز» با فرماندهی بر قلب‌ها شاخ ترامپ را شکست و شما در کرسی رقابت در فضای بی‌اعتمادی و شرمندگی در برابر مردمی که هشتِ‌ اقتصاد‌شان در گرو نه است. شما دل به راهبرد ۲۵ ساله‌ با کشوری بستید که با کنار زدن مائو، نئوسرمایه‌داری را خشن‌تر از غرب ‌‌پیاده خواهند کرد؛ یک کشور خسته از سوسیالیسم شرق و تشنه‌ی سرمایه‌داری غرب.

می‌دانیم و می‌دانید که نتیجه بازی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به داوری شورای نگهبان چیست. فینالی بین دو جناح اصلاح‌طلب بی‌برنامه و اصول‌گرای مست قدرت و یک بازی سرد با حداقل تماشاچی.


لااقل برای بقای خودتان هم که شده آن ۱۷۰ میلیارد از ۸۰۰ میلیارد دلار ارز گمشده در دولت معجزه‌ی قرن را که خودتان افشا کردید، وارد بازار کنید تا بلکه مردم جان بگیرند و بتوانند به شما رأی بدهند.


اکنون وقت هزینه کردن آن ارز‌های روز مباداست که شاید فردا دیر باشد. روش اجرایی آن به این صورت است که دولت مثل شبِ گران شدن بنزین در غار اصحاب غفلت بخوابد، صبح که بیدار شود، شاهد است که دلار مثل پشکل در اقتصاد بیمار مصرف‌گرا غوطه‌ور است؛ یعنی کاری که قرار است سال بعد توسط رئیس جمهور جدید اتفاق بیافتد.


لطفا در کنار مرگ برآمریکا گفتن، سیاست مشترک حفظ منافع ملی جمهوری‌خواهان و دمکرات‌های آمریکا را هم بیاموزید.