لطفا راهنمایی‌ام کنید!

✍️رحیم قمیشی

کاندیدایی را به من نشان بدهید که بعد از سقوط هواپیما و سه روز دروغگویی مقامات مربوطه، اعتراض کرده و گفته این چه وضعی است آخر.
در طول این یک‌سال و نیم، چند بار خانواده‌های شکسته و ناامید از رسیدگی عادلانه آنها را، دعوت کرده و ازشان دلجویی کرده، به آنها صادقانه گفته که همدردشان است و تا آخر پای احقاق حق‌شان می‌ایستد.

لطفا کاندیدایی را نشانم دهید که از کشته‌های بیگناه آبان ۹۸ بعد از دو سال دلجویی کرده باشد، بر سر مزارشان رفته، با خانواده‌های مظلومشان نشسته و با التماس به خانواده‌های‌شان گفته شما را به‌خدا ببخشیدمان.

مگر نگفتند بیگناهانی که در آبان ماه کشته شدند شهیدند! کدام‌شان گناه‌کار بودند؟

به خانواده همان شهدای نوجوان و جوان، سرزده باشد.

من می‌خواهم به او رأی بدهم.

کاندیدایی را نشانم بدهید که وقتی گفته شد واردات واکسن از انگلیس و آمریکا ممنوع است فریاد تؤام با نگرانی زده باشد، که این کار بعهده کارشناسان است، نه مقامات سیاسی. گفته باشد هر پزشک و پرستاری که از امروز کشته شود خونش به گردن ماست.

شاید رغبت کنم به او رأی بدهم.

لطفا کاندیدایی را نشانم بدهید با صدای بلند گفته باشد این روش گزینش کاندیداها بوسیله یک جناح یعنی فاتحه جمهوریت نظام. کاندیدایی که نترسیده و گفته باشد اینطوری که ما می‌شویم طالبان، می‌شویم رژیم‌های دیکتاتور روسیه، چین و سوریه. این‌طوری که مردم می‌شوند رعیت و ما شبان!

مردم ایران زیر بار این تحقیر نمی‌روند.

من دلم می‌خواهد به آن کاندیدا رأی بدهم.

لطفا راهنمایی‌ام کنید.

داوطلبی را نشانم بدهید که بدون تظاهر و عکاس و خبرنگار رفته باشد آسایشگاه‌ جانبازان مظلوم، کنار آنها نشسته باشد، از آنها پرسیده باشد شما که تمام وجودتان را در راه انقلاب دادید، چرا امروز دردمندتر و دل‌گرفته‌تر از همه‌اید.

از آزادگان پرسیده باشد چرا این روزها، آرزوی روزهای خوش جنگ و اسارت را می‌کنید!

چرا تنها که می‌نشینید اشک‌هایتان جاری است…

از خانواده‌های شهدا همین را بپرسد.

لطفا یک کاندیدا را به من معرفی کنید که بگوید من اگر یک قاضی، حتی اگر کل قوه قضاییه خواست آزادی مردم را بگیرد، اینترنت را محدود کند، تلگرام و توئیتر و فیس‌بوک و یوتیوب را ببندد، مقابلش می‌ایستم و به مردم نخواهم گفت دستور است… ببخشید.

لطفا کمک‌ام کنید

یک کاندیدا نشانم بدهید که بگوید مردم! من با شما خواهم ماند، بهانه دشمن دشمن نخواهم آورد، اگر تا یک سال نتوانستم وعده‌هایم را محقق کنم، آمارها نشان بدهد اعتماد به من ندارید، قول شرف می‌دهم با افتخار، با شجاعت استعفا بدهم.

تنها اربابان من شما مردمید، نه احدی و نه هیچ نهاد دیگری. من جز خدا از کسی نخواهم ترسید.

من دلم می‌خواهد به او رأی بدهم.

من نیاز به کمک دارم

ببینید بین کاندیداها کسی هست که تخصص بالایی داشته باشد، و خدا را هم بشناسد، و درد مردم را کشیده باشد، و یک ماه غذای گوشتی نخورده باشد، و فرزندانش بیکار مانده باشند، و حقوقش کفاف زندگی معمولی را به او نداده باشد، و نترسد حقایق را بگوید، و نترسد بگوید چقدر اشتباه‌ها هم داشته، و نخواهد خودش را قهرمان جلوه بدهد…

می‌دانم ایران پر است از اینچنین افراد بزرگی

می‌دانم ما گنجینه‌ها در اختیار داریم

اما لطفا بین کاندیداهای تایید شده

به من بگویید کسی هم هست…

شاید خواستم رأی بدهم

شاید ذائقه من

ذائقه دخترم

ذائقه پسرم

ذائقه برادران و خواهرانم

شاید ذائقه همرزمانم

دوستان دلسوز کشورم

با ذائقه شورای نگهبان یکی نباشد

شاید ما بخواهیم از این حق ناچیزمان در رأی دادن، در انتخاب، ولو غلط، استفاده کنیم.

لطفا مرا راهنمایی کنید…