لیلا حاتمی نقش مریم مجدلیه را در فیلم آمریکایی «آخرین سیاره» بازی کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _وب‌سایت IMDB (بانک اینترنتی اطلاعات سینما) نام لیلا حاتمی، بازیگر سرشناس ایرانی، را به فهرست بازیگران فیلم «آخرین سیاره»، جدیدترین ساخته ترنس مالیک، کارگردان آمریکایی، اضافه کرد.

پیش از این اخباری غیررسمی از بازی خانم حاتمی در این فیلم در نقش مریم مجدلیه منتشر شده بود و اکنون با اضافه شدن نام او به فهرست بازیگران این فیلم در IMDB خبر نقش‌آفرینی این بازیگر ایرانی در این نقش در تازه‌ترین فیلم ترنس مالیک تأیید شد.

مریم مجدلیه در تایخ مسیحیت زنی بدکاره و زیبارو معرفی شده که به یکی از پیروان مؤمنِ عیسی مسیح تبدیل می‌شود. کلیساهای کاتولیک رومی، ارتدوکس شرقی، لوتری و انگلیکان او را جزو قدیسه‌ها می‌دانند.

مارک رایلنس و بن کینگزلی، دو بازیگر انگلیسی برنده اسکار، از دیگر بازیگران این فیلم معرفی شده‌اند.

گفته می‌شود فیلمبرداری این فیلم در سکوت خبری و در دو کشور ایتالیا و ایسلند به پایان رسیده و اکنون در مرحله پساتولید قرار دارد.

لیلا حاتمی نخستین بار با فیلم «جدایی نادر ازسیمین» ساخته اصغر فرهادی که جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان را برای اولین بار برای سینمای ایران به ارمغان آورد، در آمریکا و کشورهای اروپایی به چهره‌ای شناخته‌شده تبدیل شد و سپس مصاحبه‌های او به زبان فرانسه در تلویزیون‌های فرانسه، جایگاه او را به‌عنوان شناخته‌شده‌ترین بازیگر زن ساکن ایران تثبیت کرد.

ترنس مالیک، کارگردان «آخرین سیاره» که سابقه تدریس فلسفه در دانشگاه را هم دارد، از سینماگران تحسین‌شده‌ای است که خرس طلایی بهترین فیلم جشنواره برلین را به‌خاطر فیلم «خط باریک سرخ» ، نخل طلایی جشنواره کن را برای فیلم «درخت زندگی»، و جایزه بهترین کارگردانی جشنواره کن را به‌خاطر فیلم «روزهای بهشت» در کارنامه‌اش دارد