ماجرای اختلاف قالیباف و میرلوحی بر سر میزان بدهی شهرداری +اسناد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _  ماجرای شکایت قالیباف از میرلوحی به مراحل جدیدی رسیده است.

پیش از این قالیباف در برنامه تلویزیونی بدون توقف درباره اظهارات مطرح شده از سوی مدیریت شهری تهران درباره بدهی ۵۴ هزار میلیارد تومانی شهرداری گفته بود این موضوع را کاملا تکذیب می‌کنم. این رقم ۵۴ هزار میلیارد تومانی که مدیریت شهری فعلی به مدیریت شهری قبلی نسبت می‌دهد، یک دروغ بزرگ است و بنده آن را تکذیب می‌کنم و در واقع هر کسی که نخواهد کار کند و بخواهد در قدرت بماند باید دروغ بگوید.

وقتی شورای چهارم تمام شد ما گزارش‌هایی را در خصوص میزان بدهی‌ها و اموال شهرداری تهران به شورای چهارم دادیم و این موضوع به‌صورت مصوبه شورا درآمد که میزان بدهی‌های شهرداری چقدر است و در نهایت نیز این مصوبه به شورای پنجم ارائه شد و هم‌اکنون نیز اسنادش موجود داست.

در آن مصوبه میزان بدهی‌های شهرداری تهران ۱۶ هزار میلیارد تومان بود که از آن رقم ۱۴ هزار میلیارد تومان مربوط به طلب شهرداری از دولت است که این موضوع در دوره آقای نجفی شهردار وقت تهران نیز تاکید شد علاوه بر اینکه باید دولت دهم یک میلیارد دلار براساس مصوبه مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام به شهرداری می‌داد که این موضوع نیز محقق نشد.

میرلوحی چه می‌گوید؟

بر اساس اطلاعاتی که در اختیار رویداد۲۴ قرار گرفته است، محمود میرلوحی پنجم اسفند امسال در نامه‌ای از باقری معاون مصوبات شورای شهر تهران می‌خواهد مصوبه مورد ادعای قالیباف را مشخص کند 

ماجرای اختلاف قالیباف و میرلوحی بر سر میزان بدهی شهرداری +اسناد

باقری نیز دو روز بعد در پاسخ نامه می‌نویسد گزارش عملکرد مالی شهرداری توسط قدرت گودرزی معاون مالی قالیباف ارائه شده و گزارش کلی توسط قالیباف ارائه شده است که مصوبه‌ای در این مورد در شورای شهر موجود نیست.

ماجرای اختلاف قالیباف و میرلوحی بر سر میزان بدهی شهرداری +اسناد

از طرفی در گزارشی که نجفی از وضعیت شهرداری تهران ارائه داده است، در صفحه هشتم، رقم بدهی شهرداری ۵۴ هزار میلیارد عنوان شده است. (سند)

ماجرای اختلاف قالیباف و میرلوحی بر سر میزان بدهی شهرداری +اسناد

با این اوصاف باید دید قالیباف با استناد به کدام جلسه اعضای شورای شهر تهران را به دروغگویی متهم کرده است؟