ماجرای نفوذ محمد امامی و صندوق ذخیره فرهنگیان

مدتی است که دادگاه رسیدگی به پرونده اتهامات محمد امامی از متهمان بانک سرمایه در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام در حال برگزاری است که در این دادگاه شهاب الدین غندالی رئیس صندوق ذخیره فرهنگیان و همسر وی فاطمه شامانی نیز به عنوان متهم حضور دارند.

شهاب الدین غندالی در ابتدای دولت یازدهم رئیس صندوق فرهنگیان شده و دوره او محمد امامی نیازمند دریافت تسهیلات کلان از بانک سرمایه می شود و از آنجا که بانک سرمایه زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان است سعی می کند با نزدیک شدن و نفوذ در غندالی این تسهیلات را کسب کند.امامی با غندالی رفیق شده و برای او و خانواده او جشن تولدهای لاکچری همراه با هدایا گران قیمت برگزار کرده و آنان را به سفرهای تفریحی خارجی فرستاده و از این طریق جای پای خود را در پیش خانواده غندالی محکم می کند.

امامی در خلال رفت و آمدهای خود با خانواده غندالی متوجه یک مسئله می شود، غندالی به شدت تحت تاثیر و بله قربان گو همسر دوم خود خانم شامانی است. امامی بعد از این مسئله با زیرکی از طریق پیامک و تماس های تلفنی به خانم شامانی نزدیک شده و خواسته های خود را از طریق او پیش می برد امامی تمام عزل و نصب های مورد نظر خود را به شامانی گفته و شامانی به غندالی انتقال می دهد و غندالی بدون هیچ سرپیچی تمام این عزل و نصب را اطاعت کرده و اجرا می کند.

امامی از این طریق تمام مدیران غیرهمسو خود را حذف و گروه زیادی از مدیران همسو خود از رئیس شعبه، معاون اعتبارات و رئیس کمیته اعتبارات تا قائم مقام بانک و مدیرعامل بانک را جایگزین می کند. لازم به ذکر است که شهاب الدین غندالی به علت دریافتی هایی خود از امامی و منشا مجرمانه این دریافتی ها اموال، املاک و خودروها دریافتی را به نام همسرش فاطمه شامانی تنظیم و اموال مزبور را به نام وی کرده است.