ماجرای کلکسیون اتومبیل های قدیمی و آنتیک مالک برند «نامی نو»

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، در محوطه ساختمان شرکت «نامی‌نو» واقع در شرق تهران، یک ساختمان بزرگ و شیشه‌ای وجود دارد که پر است از اتومبیل‌ها و موتورسیکلت‌های قدیمی و آنتیک

به گزارش نشریه کارخانه دار ، امیررضا ثابت‌پی می گوید : توی همین شرایط سخت اقتصادی نه وامی گرفته‌ام، نه نیرویی تعدیل کرده‌ام، نه از کیفیت کم کرده‌ام و نه محصولی را افزایش قیمت داده‌ام.

در محوطه ساختمان شرکت «نامی‌نو» واقع در شرق تهران، یک ساختمان بزرگ و شیشه‌ای وجود دارد که پر است از اتومبیل‌ها و موتورسیکلت‌های قدیمی و آنتیک.

هر یک از اجزای این کلکسیون ارزشمند، سرگذشت و خاطره خاص خودش را دارد؛ یک کادیلاک سلطنتی متعلق به محمدرضا پهلوی، جگوار طوسی متعلق به عباس هویدا، ژیان بهروز وثوقی و گوگوش در فیلم همسفر و تعداد زیادی خودروهای دیگر که عمدتا یک ویژگی مشخص دارند؛ ساخت ۱۳۵۰شمسی!

همه اینها را امیررضا ثابت‌پی، مدیرعامل جوان، آرام و سخت‌کوش شرکت صنایع غذایی نامی‌نو گرد آورده است که می‌گوید عاشق اشیاء قدیمی است و از روح حاکم بر نماها و مدل‌های کلاسیک لذت می‌برد و انرژی می‌گیرد.

ثابت‌پی متعلق به نسل مدیران قدیمی و افسانه‌ای و یا برآمده از طبقات ممتاز اقتصادی نیست. او فرزند یک نقاش ساختمان است که فعالیت‌های تولیدی خود را از اوایل دهه ۱۳۸۰، یعنی حدود ۱۵ سال پیش، از درون همین ساختارهای محدودکننده فعلی شروع کرده و به مدد ابتکار و پشتکار فوق‌العاده‌اش تبدیل به یکی از مدیران مطرح صنایع غذایی کشور شده است. نه وامی گرفته و نه وام‌دار کسی است. 

سوال : جناب ثابت‌پی به عنوان آخرین سوال اگر ممکن است درباره این کلکسیون  اتومبیل توضیحی بدهید؟

از بچگی ماشین‌ها را دوست داشتم. این خودروهایی که در این کلکسیون دیدید، به جز خودرو متعلق به شاه و هویدا و بهروز وثوق، بقیه مدلشان ۱۳۵۰ و یا ۱۹۷۱ است یعنی هم سن خود من! البته علاوه بر این اتومبیل‌ها و موتور‌سیکلت‌ها، هر چیزی که متولد سال ۱۳۵۰ باشد را دوست دارم و برخی‌ها را نگهداری می‌کنم.